Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Mystery Case Files: MillionHeir (NDS)
OkładkaMystery Case Files: MillionHeir (NDS)

Mystery Case Files: MillionHeir NDS

Gra przygodowo-logiczna, w której wcielamy się w postać detektywa. Zajmujemy się sprawą zniknięcia ekscentrycznego milionera, badając kolejne komnaty jego posiadłości w poszukiwaniu cennych śladów.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: MillionHeir Premiera NDS

8września2008

pudełko PL

6lutego2009

producent: Big Fish Games wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mystery Case Files: MillionHeir jest grą przygodowo-logiczną, kładącą szczególny nacisk na konieczność wykazywania się dużą spostrzegawczością. W przeciwieństwie do wcześniejszych tytułów z serii Mystery Case Files, które ukazywały się wyłącznie na komputery osobiste, tym razem zadbano o posiadaczy konsoli Nintendo DS.

Podobnie jak w przypadku innych gier z cyklu Mystery Case Files, gracz wciela się w postać detektywa, zajmując się rozwiązaniem przydzielonej mu sprawy. Tym razem zadaniem sterowanej postaci jest zbadanie kulisów zniknięcia milionera Phila T. Richa oraz ustalenie personaliów porywacza. W sprawę zamieszanych jest kilkanaście osób. Ponadto należy przyczynić się do wyznaczenia prawowitego spadkobiercy pozostawionej przez bogacza fortuny.

Zabawa polega na dokładnej eksploracji dwuwymiarowych plansz, stanowiących kolejne komnaty ogromnej posiadłości Richa. Górny ekran konsoli wyświetla wnętrza pomieszczeń, a dolny pozwala na dokonywanie zbliżeń na obietkach, których dokładniejsze zbadanie może pomóc w rozwiązaniu śledztwa. Co ciekawe, niektóre przedmioty zyskują na znaczeniu dopiero w dalszej fazie rozgrywki, tj. gdy dotarło się już do ważnych informacji.

Do wynajdywania cennych obiektów wykorzystuje się kilka przedmiotów, stanowiących standardowe wyposażenie detektywa. Mowa tu między innymi o lupie, latarce, urządzeniu do prześwietlania obiektów czy słomce. Co ciekawe, w tym ostatnim przypadku możliwe staje się używanie mikrofonu konsoli DS, na przykład w celu ugaszenia ogniska. W pozostałych przypadkach wykorzystywany jest wyłącznie ekran dotykowy. Zabawa urozmaicana jest prostymi mini-grami logicznymi, polegającymi między innymi na rozpoznawaniu kolorów i kształtów czy doszukiwaniu się różnic pomiędzy dwoma obrazami.

Poziom trudności rozgrywki ustalono na stosunkowo wysokim poziomie, szczególnie w sytuacji wybrania trybu ścigania się z upływającym czasem. Pewnym wybawieniem jest natomiast możliwość korzystania z niewielkich podpowiedzi, pozwalających na kontynuowanie rozpoczętego śledztwa. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza w Mystery Case Files: MillionHeir zawarto także niezbyt skomplikowany multiplayer, oferujący wsparcie dla maksymalnie czterech graczy. Uczestnicy zabawy mogą działać w kooperacji lub współzawodniczyć, próbując jak najszybciej rozwiązywać kolejne zagadki logiczne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Mystery Case Files: MillionHeir cena w dniu premiery: 114,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mystery Case Files: MillionHeir

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.