Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2015, 20:00

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 sierpnia - 6 września 2015 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier upłynął raczej spokojnie. Dystrybutorzy zapowiedzieli wydanie kilku produkcji, a warszawski zespół odniósł sukces na Kickstarterze.

Polska przygodówka Tsioque odniosła sukces na Kickstarterze. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 sierpnia - 6 września 2015 r.) - wiadomość - 2015-09-07
Polska przygodówka Tsioque odniosła sukces na Kickstarterze.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

The Book of Unwritten Tales 2

Firma Techland pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra The Book of Unwritten Tales 2, czyli kontynuacja wyśmienitej przygodówki studia KING Art Games.

Tytuł trafi na półki polskich sklepów 16 października w wersjach - na PC (w cenie 59,90 zł) oraz na PlayStation 4 (139,90 zł). W planach jest kinowa lokalizacja, ale tylko dla wydania pecetowego.

WRC 5

Techland wyda w naszym kraju również grę rajdową WRC 5. Produkcja trafi do sprzedaży w październiku, w wersjach na PC (149,90 zł), PlayStation 4 i Xboksa One (249,90 zł) oraz na starsze konsole – PlayStation 3 i Xboksa 360 (189,90 zł).

Wieści

Sukces Tsioque na Kickstarterze

Pracownicy znanego z Tormentum: Dark Sorrow polskiego studia OhNoo mają powody do zadowolenia. Podczas trwającej miesiąc zbiórki na Kickstarterze udało im się zgromadzić środki na dokończenie produkcji bajkowej przygodówki Tsioque.

Obecnie projekt powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, ale w dalszych planach są także konwersje na urządzenia mobilne. Zainteresowanym polecamy sprawdzenie udostępnionego przez autorów dema:

  1. Pobierz wersję demonstracyjną
  2. Tsioque – strona Kickstartera

Wiedźmin 3: Serca z kamienia – dodatek DLC niemal ukończony

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 sierpnia - 6 września 2015 r.) - ilustracja #5

Podczas konwentu PAX Prime Travis Currit ze studia CD Projekt RED zdradził, że Serca z kamienia, czyli pierwsze duże DLC do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, jest już niemal gotowe. Z tego powodu raczej nie musimy obawiać się, że zapowiedziany październikowy termin premiery zostanie przełożony.

Ponadto autorzy poinformowali, że pracują nad patchem, który rozbuduje romanse w grze, dodając nowe opcje dialogowe dla Triss i Yennefer. Warto także wspomnieć, że pracownicy studia CD Projekt RED przyznali, że sukces Gwinta, czyli karcianki dostępnej w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, sprawia, że rozważają rozwiniecie jej w samodzielną komercyjną produkcję.

Powieść Metro 2035 jesienią

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 sierpnia - 6 września 2015 r.) - ilustracja #6

Wydawnictwo Insignis poinformowało, że jesienią wyda polski przekład powieści Metro 2035 Dmitrija Glukhovsky’ego. Jednocześnie na rynek trafią także wznowienia dwóch poprzednich odsłon cyklu, które opatrzone zostaną nowymi okładkami.

Dla największych fanów szykowane są edycje kolekcjonerskie trylogii, oferujące odmienną szatę graficzną oraz twarde okładki:

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 sierpnia - 6 września 2015 r.) - ilustracja #7

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (31 sierpnia – 4 września 2015)
  2. Premiera Symulatora kompanii górniczej
  3. Until Dawn - krew leje się na PlayStation 4. Top Empik - Tydzień 34 i 35
  4. Koncert muzyki z serii Might & Magic i przedpremierowy pokaz Heroes VII – wstęp wolny
  5. Testujemy grę Layers of Fear - polski horror jak malowany