Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2015, 18:37

autor: Góral

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - nowe informacje na temat dodatku

Poznaliśmy dwie nowe informacje związane z dodatkiem Serca z Kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zadania z rozszerzenia dostosowane będą do postaci na 30 poziomie doświadczenia, a dodatkowo mają być skalowane pod tryb New Game +.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - nowe informacje na temat dodatku - ilustracja #1

W serwisie społecznościowym Twitter Marcin Momot, odpowiedzialny w studiu CD Projekt Red za kontakt ze społecznością, odpowiedział na dwa pytania fanów wyczekujących dodatku Serca z Kamienia (Hearts of Stone) do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przede wszystkim okazało się, że przygodę opowiadaną w rozszerzeniu będzie można poznać nie tylko po zakończeniu tej z „podstawki”, ale także w jej trakcie. Misje w DLC dostosowane będą jednak dla postaci na 30 poziomie doświadczenia. Jednocześnie ujawniono, że zadania z dodatku mają być skalowane pod tryb New Game +, zapewniając graczom odpowiednie wyzwanie. Serca z Kamienia zadebiutuje w październiku bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych. Data premiery rozszerzenia raczej nie ulegnie zmianie w ostatnim momencie, gdyż kilka dni temu okazało się, że tytuł jest już niemal ukończony.

To jednak nie koniec prac studia CD Projekt Red nad trzecim Wiedźminem. W przyszłym roku ukaże się bowiem drugie rozszerzenie fabularne zatytułowane Krew i wino. Nie wiemy na jego temat zbyt wiele, ale ostatnie dane głoszą, że jego produkcja pochłonie około 9 milionów złotych, a oba dodatki łącznie zapewnią nam niemal tyle samo rozgrywki, co cała druga część serii.

Sam Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się w maju bieżącego roku i odniósł ogromny sukces. Polska produkcja okazała się jedną z najlepszych gier bieżącego roku, a dodatkowo sprzedała się w ciągu pierwszych sześciu tygodniu obecności na rynku w ponad 6 milionach egzemplarzy, z czego 260 tysięcy rozeszło się w Polsce.