Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2015, 11:30

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazł w Polsce ponad 260 tys. nabywców

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że światowa sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczyła 6 milionów egzemplarzy, a dziś firma CDP.pl poinformowała, że w Polsce tytuł rozszedł się w przeszło 260 tysiącach sztuk.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że globalna sprzedaż polskiej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, dostępnej na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC, przekroczyła 6 milionów egzemplarzy (stan na 30 czerwca), a dziś firma CDP.pl, rodzimy dystrybutor hitu studia CD Projekt RED, poinformowała, że w ciągu pierwszych sześciu tygodni sprzedaży w Polsce, rozeszło się aż 260 tysięcy egzemplarzy produkcji. Mało tego, według dystrybutora tytuł cały czas radzi sobie świetnie, ciesząc się niesłabnącą popularnością u polskich graczy.

„Rekordowa sprzedaż Wiedźmina 3 w Polsce nie dziwi. To fenomenalna gra i prawdziwe arcydzieło na najwyższym światowym poziomie oraz wielki finał rozpoczętej w 2007 opowieści. Już w czerwcu 2014 roku ponad 10 000 klientów złożyło zamówienie na wydanie kolekcjonerskie. Cały nakład został wyczerpany w zaledwie 24 godziny, a przez następne miesiące na liście rezerwowej czekały kolejne tysiące fanów. Sukces sprzedażowy na platformie CDP.pl pozwolił nam odpowiednio przygotować się do premiery. Dlatego wynik 260 000 nie był dla nas zaskoczeniem” – stwierdził Michał Gembicki, szef CDP.pl.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Geralt zagościł w domach wielu Polaków. - Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazł w Polsce ponad 260 tys. nabywców - wiadomość - 2015-08-27
Wiedźmin 3: Dziki Gon - Geralt zagościł w domach wielu Polaków.
Sukces gry Wiedźmin 3: Dziki Gon:
  • Do 30 czerwca sprzedano na całym świecie ponad 6 milionów egzemplarzy
  • W Polsce w tym samym czasie rozeszło się przeszło 260 tysięcy sztuk
  • Gra do dziś okupuje pierwsze miejsca na polskich listach sprzedaży

Niestety nie wiemy jak kształtuje się podział sprzedaży na poszczególne platformy sprzętowe, ale według nadesłanej informacji prasowej, gra: „od ponad 3 miesięcy nie schodzi też z podium krajowych list sprzedaży we wszystkich formatach – PC, Xbox One i PlayStation 4”.

Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się w najbliższym czasie pierwszego dużego dodatku, zatytułowanego Serca z Kamienia. Z kolei w przyszłym roku na rynku zadebiutuje Wino i Krew. Oba rozszerzenia mają nam zapewnić łącznie niemal tyle samo rozrywki, co podstawowa wersja gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon, po kilku przesunięciach terminu premiery, ukazał się na rynku 19 maja bieżącego roku. Prace nad produkcją trwały około 3,5 roku i ostatecznie pochłonęły aż 306 milionów złotych (budżet całej gry wraz z kampanią marketingową). Wszystko to jednak opłaciło się, gdyż w okresie 1 stycznia – 30 czerwca bieżącego roku firmie CD Projekt udało się wypracować ponad 230 milionów złotych zysku netto.