Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans (PC)
OkładkaLords of Xulima: A Story of Gods and Humans (PC)

Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans PC

Klasyczna gra RPG z turowym systemem walki, utrzymana w klimatach fantasy. Gracz wciela się w wybrańca ludzi, który wyrusza na wschód w poszukiwaniu tajemniczej krainy Xulima, według legend zamieszkiwanej przez pradawnych bogów.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG

Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans Premiera PC

14listopada2014

pudełko PL

16kwietnia2015

producent: Numantian Games wydawca: Numantian Games wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Lords of Xulima to osadzona w realiach fantasy gra RPG z turowym systemem walki, inspirowana klasyką gatunku pokroju Ultimy, Might & Magic, Wizardry czy Baldur’s Gate. Tytuł jest debiutem niezależnego hiszpańskiego studia Numantian Games.

Fabuła gry opowiada prastarą legendę o dziewięciu bogach Xulnari, którzy zstąpili na Ziemię, złożoną w owym czasie z jednego kontynentu o nazwie Rodinia. Po wielu próbach, których efektem były różne niedoskonałe kreatury, bogowie w końcu stworzyli człowieka i zaludnili świat. Sami zaś oddalili się w stronę sztucznie stworzonego kontynentu, zwanego Xulimą, który z czasem wspominany był jedynie w legendach. Po długim okresie pokoju na świecie, pomiędzy potężnymi królestwami wybuchła jednak wielka wojna, która z czasem zaczęła zagrażać całemu rodzajowi ludzkiemu. Zrozpaczeni ludzie postanowili zwrócić się o pomoc do przedwiecznych bogów. Ci jednak pochłonięci byli swoją własną wojną.

W grze wcielamy się w wybrańca ludzi – podróżnika o imieniu Gaulen, który wyrusza na wschód, aby przepłynąć ocean i odnaleźć tajemniczą krainę, Xulimę. Jego celem jest dotarcie do siedziby bogów i przywrócenie równowagi na świecie. Podczas podróży naszemu bohaterowi towarzyszy drużyna złożona pięciu stworzonych uprzednio postaci. Należą oni do jednej z dziewięciu klas, zarówno typowych dla gatunku (mag, kleryk, barbarzyńca, wojownik, złodziej, bard, paladyn), jak i oryginalnych (arcane soldier, divine summoner). Każdą z postaci możemy zmodyfikować pod względem wizualnym i obdarzyć wybranymi z ponad 100 dostępnych umiejętności specjalnych, co daje niemal nieskończone możliwości konfiguracji unikalnej drużyny, dopasowanej do naszych preferencji oraz indywidualnego stylu gry.

Większą część rozgrywki oglądamy w klasycznej, dwuwymiarowej perspektywie izometrycznej, przypominającej m.in. legendarne Baldur’s Gate. Fabuła gry jest nieliniowa, a twórcy dają graczom pełną swobodę eksploracji kontynentu, zróżnicowanego pod względem środowiska (lasy, pustynie, góry) oraz klimatu. Na odkrycie czeka też ponad 30 mrocznych krypt i lochów. Jak w każdym rasowym RPG, w Lords of Xulima nie mogło rzecz jasna zabraknąć walki. Odbywa się ona w systemie turowym, a rozwój wydarzeń obserwujemy w perspektywie pierwszoosobowej, niczym w klasycznych odsłonach cyklu Might & Magic. Do pokonania mamy ponad 100 rodzajów wrogów oraz blisko dwudziestu bossów, a w każdej z bitew oprócz umiejętności bohaterów skorzystać możemy też z szeregu magicznych zwojów oraz boskich błogosławieństw.

Lords of Xulima w umiejętny sposób łączy specyficzny klimat klasyków RPG z intuicyjnym interfejsem i nowoczesną oprawą. Gra powstała na autorskim silniku graficznym, łączącym ręcznie rysowane, dwuwymiarowe mapy i scenerie z pre-renderowanymi, trójwymiarowymi modelami i dopracowanymi animacjami postaci.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 291 głosów czytelników.

Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans cena w dniu premiery: 44,90 PLN

Wymagania wiekowe Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans: 12+

Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • 1500 MB HDD
  • Windows XP
  • Zalecane:
  • Quad Core 2.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • 1500 MB HDD
  • Windows 7 64-bit