Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2015, 14:44

Wieści ze świata (SW Battlefront, Need for Speed, AC Syndicate, The Sims 4, Trine 3, EVE Online i inne) 9/12/2015

Dziś piszemy m.in. o premierze DLC Bitwa o Jakku do Star Wars: Battlefront, dużej aktualizacji Legendy do gry Need for Speed, patchu 1.3 do Assassin’s Creed: Syndicate, debiucie dodatku Spotkajmy się do The Sims 4 i planach wydania Trine 3 na PS4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Wars: Battlefront – Bitwa o Jakku dostępna dla każdego

Wczoraj darmowy dodatek Bitwa o Jakku do gry Star Wars: Battlefront stał się dostępny dla wszystkich graczy (przez miniony tydzień cieszyć się nim mogły tylko osoby, które nabyły omawiany tytuł w pre-orderze). Przypomnijmy, że rozszerzenie oferuje walki na niedostępnej wcześniej planecie – Jakku, którą znamy ze zwiastunów filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Need for Speed – dużo zawartości w aktualizacji Legendy

Studio Ghost Games wypuściło drugą dużą aktualizację do gry Need for Speed. Została ona nazwana Legendy (ang. Legends) i wprowadza dużo nowej zawartości. Na pierwszy plan wysuwa się 15 nowych wyzwań, związanych z powrotem Eddiego (głównego przeciwnika gracza z Need for Speed: Undeground). Oprócz tego m.in. dodano 113 części do modyfikacji wybranych samochodów i sporo muzyki znanej z poprzednich odsłon serii, a także podniesiono maksymalny poziom reputacji i zwiększono liczbę „znajdziek” do znalezienia w Ventura Bay. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj, a poniżej możecie zobaczyć zwiastun aktualizacji:

Assassin’s Creed: Syndicate otrzymało patch 1.3 na konsolach

Studio Ubisoft Quebec wypuściło patch 1.3 do Assassin’s Creed: Syndicate w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Naprawia on część problemów trapiących grę, związanych m.in. z jej wydajnością i stabilnością, znikaniem przeciwników podczas walk w ramach wojen gangów, animacjami, interfejsem etc. Łatka waży 700-750 MB, ale jeśli wcześniej pobraliście patch 1.2, przyjdzie Wam pobrać tylko ok. 150 MB danych. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Nie wiadomo, czy i kiedy aktualizację otrzyma też wersja PC.

The Sims 4: Spoktajmy się trafiło na światowy rynek

Studio Maxis i firma Electronic Arts wypuściły wczoraj na światowy rynek Spotkajmy się – czwarty duży dodatek do symulatora życia The Sims 4. Przypomnijmy, że oferuje on przede wszystkim nową lokację – inspirowane klasycznym europejskim stylem miasteczko Windenburg – które służy głównie integracji simów, dokonywanej poprzez mnóstwo niedostępnych wcześniej aktywności. W Polsce rozszerzenie stanie się dostępne jutro (oczywiście w polskiej wersji językowej), a jego cena wyniesie ok. 100 zł. Na koniec łapcie premierowy zwiastun add-onu:

Trine 3 trafi na PS4 przed Bożym Narodzeniem

Studio Frozenbyte zapowiedziało, że baśniowa platformówka Trine 3: The Artifacts of Power powinna trafić na PlayStation 4 jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia (dokładnej daty premiery nie podano). Gra będzie dostępna do nabycia w formie cyfrowej (czyli przez PlayStation Store).

EVE Online otrzymało dużą aktualizację Operation Frostline

Studio CCP Games wypuściło Operation Frostline – największą od długiego czasu aktualizację z nową zawartością do EVE Online, która przygotowuje to kosmiczne MMO na nadejście dodatku Citadel, planowanego na wiosnę 2016 roku. Uaktualnienie popycha do przodu fabułę w świecie gry, a także oferuje m.in. kilkanaście nowych statków i parę graficznych ulepszeń. Więcej informacji na jej temat znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (SW Battlefront, Need for Speed, AC Syndicate, The Sims 4, Trine 3, EVE Online i inne) 9/12/2015 - ilustracja #3

Ghost in the Shell - First Assault w Early Access 14 grudnia

Firma Nexon poinformowała w imieniu studia Neople, że 14 grudnia w ramach programu Early Access na Steamie udostępniona zostanie cyberpunkowa sieciowa strzelanka Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault Online. Aby zagwarantować sobie do niej dostęp, trzeba będzie kupić jeden z pakietów założycielskich (ich ceny rozpoczynają się od 4,99 dolarów, czyli ok. 20 zł), ale można też zgłosić chęć wypróbowania produkcji przez oficjalną stronę gry („Beta - Apply”). Ten ostatni sposób pozwala na zagranie w wersję z wczesnego dostępu albo na wzięcie udziału w późniejszych beta-testach.

HTC Vive trafi na rynek w kwietniu 2016 roku

Firmy HTC i Valve Software zdradziły, że konsumencka wersja gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive trafi na rynek w kwietniu 2016 roku (czyli nastąpiła delikatna obsuwa względem podawanego do tej pory I kwartału 2016). Do tego czasu w ręce twórców gier i innego oprogramowania trafi kolejne siedem tysięcy egzemplarzy deweloperskich.

Wieści ze świata (SW Battlefront, Need for Speed, AC Syndicate, The Sims 4, Trine 3, EVE Online i inne) 9/12/2015 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: