Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2014, 13:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Trine - dwie części serii sprzedane w ponad 7 milionach egzemplarzy

Dwie części Trine sprzedały się do tej pory łącznie w liczbie ponad 7 milionów egzemplarzy. Taką informację podało fińskie studio Frozenbyte odpowiedzialne za tę serię platformówek z elementami logicznymi.

Studio Frozenbyte ogłosiło, że składająca się z dwóch części seria Trine sprzedała się do tej pory w łącznej liczbie ponad 7 milionów egzemplarzy. To ogromny sukces tej marki, która istnieje na rynku od 2009 roku. Przez ten czas zdążyła się ukazać na wielu różnych platformach sprzętowych (PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, Android), ale to wcale nie umniejsza tego osiągnięcia. Z okazji ujawnienia tego imponującego rezultatu, twórcy udostępnili pełną wersję edytora poziomów do pecetowych wersji Trine: Enchanced Edition oraz Trine 2: Complete Story. Dotychczas oprogramowanie było dostępne jedynie w formie bety. Deweloper chwali je jako niezwykle rozbudowane narzędzie – przygotowano nawet specjalną stronę Wiki, by ułatwić obsługę edytora.

Obie części Trine są obecnie dostępne w ramach Darmowego Weekendu na Steamie. Oznacza to, że do 19 października (godzina 19:00) gracze mogą bez żadnych ograniczeń testować te tytuły, nie uiszczając jakichkolwiek opłat. Oprócz tego, do 20 października (godzina 19:00) produkcje studia Frozenbyte są dostępne na Steamie o 80% taniej niż zwykle. Jest to więc doskonała okazja, by chętni mogli się w nie zaopatrzyć.

Trine: Enchanced Edition oraz Trine 2: Complete Story to platformówki z elementami logicznymi, osadzone w fikcyjnym świecie fantasy. W obu produkcjach otrzymujemy do dyspozycji trójkę bohaterów, a każda postać charakteryzuje się zestawem innych umiejętności. W zabawie może brać udział od jednego do trzech graczy.