Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 października 2014, 13:28

autor: Adrian Werner

Marvel Puzzle Quest – najnowsza aktualizacja wprowadza kobiece wcielenie Thora

Firma Disney i studio D3 wypuściły nową aktualizację do gry logicznej Marvel Puzzle Quest. Jej największą atrakcją jest możliwość pokierowania kobiecym wcieleniem Thora, czyli postacią, która w tym roku sporo namieszała na rynku komiksowym.

Firma Disney postanowiła uczcić pierwszy rok obecności na rynku mobilnej gry logicznej Marvel Puzzle Quest wypuszczając potężną aktualizację. Jej największą atrakcją jest dodanie do listy superbohaterów kobiecej wersji Thora.

  1. Marvel Puzzle Quest na App Store
  2. Marvel Puzzle Quest na Google Play

Osoby nieśledzące tego, co dzieje się w komiksach Marvela może zdziwić to, że Thor jest kobietą. Ta zmiana jest skutkiem rozpoczętej niedawno przez wydawnictwo długiej historii, w ramach której dotychczasowy posiadacz młota Mjolnir został uznany przez artefakt za niegodnego. Legendarna broń musiała wybrać sobie nowego championa i po raz pierwszy w historii wybrała kobietę. Opisujące te wydarzenia numery zostały bardzo dobrze zrecenzowane i nowa seria cieszy się obecnie sporym powodzeniem. Nic dziwnego zatem, że zmiany te postanowiono wprowadzić również do Marvel Puzzle Quest.

Aktualizacja przynosi również sporo innych atrakcji. Do grywalnych postaci dołączył Devil Dinosaur. Końca dobiega kampania Dark Reign i wkrótce rozpoczęta zostanie nowa historia. Ponadto autorzy umożliwili ponowne rozegranie kilku wcześniejszych eventów, które cieszyły się największym uznaniem graczy. Nie zabrakło także poprawek błędów i ulepszeń zbalansowania rozgrywki.

Przypomnijmy, że Marvel Puzzle Quest to gra logiczna typu match-3, w której rozgrywamy bitwy pomiędzy najsłynniejszymi postaciami zamieszkującymi komiksowe uniwersum poprzez dopasowywanie obiektów w ciągu trzech lub więcej tego samego typu. Gracze mogą rozwijać swoje postacie, tworzyć sojusze z innymi użytkownikami oraz brać udział turniejach. Do tej pory aplikację pobrano ponad 3,7 mln osób, które rozegrały prawie pół miliarda potyczek.