Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2013, 12:39

autor: Adrian Werner

Powstanie trzecia część cyklu Trine

Jeden z pracowników studia Frozenbyte zdradził, że w planach jest trzecia część cyklu Trine. Niestety, na grę przyjdzie nam sporo poczekać. Możliwe, że zespół wpierw wypuści nową markę.

Na powrót bohaterów serii Trine przyjdzie nam sporo poczekać. - Powstanie trzecia część cyklu Trine - wiadomość - 2013-01-15
Na powrót bohaterów serii Trine przyjdzie nam sporo poczekać.

W krótkim czasie seria Trine wyrosła na jedną z najmocniejszych platformówkowych marek na rynku. Co więcej, część druga powszechnie uznawana jest za dużo lepszą produkcję niż pierwowzór, więc wielu graczy interesuje, czy autorzy mają zamierzają stworzyć następną odsłonę cyklu. W wywiadzie dla serwisu Gamebolt, przedstawiciel firmy Frozenbyte potwierdził, że zespół ma w planach część trzecią.

Seria pozostaje największym sukcesem kasowym studia, więc powstanie Trine 3 jest jedynie kwestią czasu. Na grę przyjdzie nam jednak sporo poczekać. Autorzy przyznają, że nie chcą się spieszyć, gdyż mają większe ambicje niż stworzenie czegoś, co można by określić mianem Trine 2.5. Zamiast tego kolejna odsłona ma być dużym skokiem jakościowym, a tego nie da się uzyskać w szybkim tempie. Jednocześnie nie wiadomo, czy są szanse na kolejny dodatek do drugiej części, gdyż wyprodukowanie obszernego DLC Goblin Menace zajęło ludziom z Frozenbyte długich dwanaście miesięcy. Dlatego twórcy nie są pewni, czy jest sens inwestować w nowe rozszerzenia, czy też lepiej od razu skoncentrować na pełnowymiarowej kontynuacji.

Jednocześnie możliwe jest, że przed Trine 3 ujrzymy nową markę studia. Niestety, nie zdradzono żadnych konkretów na ten temat i zamiast tego obiecano, że w tym roku zespół zapowie kilka ciekawych rzeczy.

  1. Olśniewająca platformówka - recenzja gry Trine 2
  2. Trine 2 - poradnik do gry

Powstanie trzecia część cyklu Trine - ilustracja #3 Trine to seria platformówek, których akcja toczy się w pełnej magii krainie fantasy. Każda odsłona opowiada historię trójki bohaterów posiadających unikalne umiejętności. Rycerz specjalizuje się w walce w zwarciu, mag potrafi rzucać zaklęcia, a złodziejka ma na wyposażeniu łuk i może pochwalić się największą zwinnością ze wszystkich postaci. Właściwe wykorzystanie tych talentów jest niezbędne podczas przechodzenia poziomów.

Po planszach gracze poruszają się w dwóch wymiarach, ale grafika jest w pełni trójwymiarowa i towarzyszy jej silnik fizyczny, który odgrywa istotną rolę przy rozwiązywaniu zagadek.