Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2013, 12:50

autor: Sarge

Premiera konsolowych wersji gry DMC: Devil May Cry w Polsce

W Polsce ma miejsce premiera gry DMC: Devil May Cry w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Za dziesięć dni dzieło studia Ninja Theory (Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West) zadebiutuje także na PC.

Dzisiaj na całym świecie zadebiutowała gra DMC: Devil May Cry w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Dotyczy to również naszego kraju. Kilka dni dłużej na premierę tego tytułu muszą poczekać gracze pecetowi.

W Polsce produkcja studia Ninja Theory została wydana przez firmę Cenega w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru na wszystkich platformach sprzętowych. W tej chwili grę zakupić mogą jedynie posiadacze konsol firm Sony oraz Microsoft. Najciekawsze oferty w polskich sklepach można znaleźć w naszej encyklopedii. Premiera na PC odbędzie się 25 stycznia.

Mimo przedpremierowych obaw fanów co do poziomu DMC: Devil May Cry, gra najwyraźniej okazała się być udaną produkcją. Wskazują na to pierwsze recenzje na świecie – średnia ocen według serwisu GameRankings wynosi w tej chwili 86%. W naszym serwisie tytuł otrzymał wysoką notę 8.0 w skali dziesięciostopniowej – po szczegóły odsyłamy do stosownego tekstu.

Serwis gry-online.pl cały czas przygotowuje dla Was poradnik do gry, który na razie przedstawia opis przejścia sześciu pierwszych etapów, ale będzie na bieżąco aktualizowany. Zachęcamy także do obejrzenia filmów widocznych w tej wiadomości. Jeden z nich przedstawia pierwsze 15 minut rozgrywki, drugi stanowi porównanie graficzne wszystkich trzech wersji gry, a trzeci porównanie różnych ustawień na PC.

DMC: Devil May Cry to kolejna odsłona popularnego cyklu slasherów, będąca swoistym restartem serii. Za stworzenie gry odpowiada studio Ninja Theory, stojące za takimi tytułami jak Heavenly Sword, czy Enslaved: Odyssey to the West. Głównym bohaterem po raz kolejny jest Dante, który jednak doczekał się odświeżenia swojego wizerunku. Zmiany dotknęły również mechanikę rozgrywki, dzięki czemu Dante otrzymał dostęp do większego arsenału broni, a także dwóch nowych trybów walki – Angel oraz Devil.