Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Rayman 2 Revolution (PS2)
OkładkaRayman 2 Revolution (PS2)

Rayman 2 Revolution PS2

Udoskonalona wersja słynnej platformówki z tytułowym stworkiem w roli głównej. Nowa edycja charakteryzuje się przede wszystkim ładniejszą oprawą audiowizualną.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman 2 Revolution Premiera PS2

22grudnia2000

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rayman 2 Revolution to udoskonalona wersja słynnej platformówki (Rayman 2: The Great Escape), która swoją premierę miała w 1999 roku. Klasyczny tytuł początkowo ukazał się na PC, Dreamcasta, Nintendo 64 oraz PSX-a. Omawiana wersja trafiła wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Podstawowe usprawnienia objęły oczywiście jakość oprawy wizualnej programu, którą dopasowano do większych możliwości wspomnianej konsoli firmy Sony. Na szczególną uwagę zasługuje wygląd otaczającego świata. Obdarzony on został większą ilością szczegółów.

Gracz w trakcie zabawy wciela się oczywiście w postać tytułowego stworka. Rayman tym razem musi stawić czoła grupie piratów dowodzonych przez admirała Razorbeard’a, którzy nawiedzili zamieszkiwany przez niego świat. Droga do celu prowadzi przez wiele różnych krain. Rayman musi gromadzić fragmenty potężnego artefaktu, dzięki któremu będzie mógł raz na zawsze pozbyć się wspomnianych najeźdźców. W wersji przeznaczonej na PlayStation 2 gracz ma do pokonania szereg plansz znanych z poprzedniej edycji Raymana 2. Warto jednocześnie odnotować, iż poszczególne etapy ułożone zostały w nieco innej kolejności. Na uwagę zasługuje również nowy moduł, dzięki któremu w bardziej przyjemny i jednocześnie wyjątkowo przejrzysty sposób można przemieszczać się pomiędzy odkrytymi już światami.

Właściwa gra jest niezbyt skomplikowaną platformówką. Rayman porusza się po trójwymiarowym otoczeniu, wykonując przy tym wiele skoków, dzięki którym przedostaje się na wyższe poziomy, czy też zbierając potrzebne przedmioty. Zabawa jest jednak dość urozmaicona, w określonych miejscach załączają się bowiem dodatkowe minigry (np. przejażdżka na rakiecie). Sterowanie tytułowym ludzikiem dostosowane zostało do konsolowego dżojpada, a konkretnie gałek analogowych, w które został wyposażony. Rayman w trakcie rozgrywki musi pokonać kilka zróżnicowanych światów (archipelag wysp, fabryka robotów i inne). Plansze są dość rozbudowane, na uwagę zasługuje również spora liczba interaktywnych elementów. Rayman 2 Revolution, podobnie jak jego poprzednik, powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rayman 2 Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rayman 2 Revolution Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci