Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Rayman 2 Revolution (PS2)

Rayman 2 Revolution PS2

Udoskonalona wersja słynnej platformówki z tytułowym stworkiem w roli głównej. Nowa edycja charakteryzuje się przede wszystkim ładniejszą oprawą audiowizualną.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Rayman 2 Revolution (PS2)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

22grudnia2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman 2 Revolution to udoskonalona wersja słynnej platformówki (Rayman 2: The Great Escape), która swoją premierę miała w 1999 roku. Klasyczny tytuł początkowo ukazał się na PC, Dreamcasta, Nintendo 64 oraz PSX-a. Omawiana wersja trafiła wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Podstawowe usprawnienia objęły oczywiście jakość oprawy wizualnej programu, którą dopasowano do większych możliwości wspomnianej konsoli firmy Sony. Na szczególną uwagę zasługuje wygląd otaczającego świata. Obdarzony on został większą ilością szczegółów.

Gracz w trakcie zabawy wciela się oczywiście w postać tytułowego stworka. Rayman tym razem musi stawić czoła grupie piratów dowodzonych przez admirała Razorbeard’a, którzy nawiedzili zamieszkiwany przez niego świat. Droga do celu prowadzi przez wiele różnych krain. Rayman musi gromadzić fragmenty potężnego artefaktu, dzięki któremu będzie mógł raz na zawsze pozbyć się wspomnianych najeźdźców. W wersji przeznaczonej na PlayStation 2 gracz ma do pokonania szereg plansz znanych z poprzedniej edycji Raymana 2. Warto jednocześnie odnotować, iż poszczególne etapy ułożone zostały w nieco innej kolejności. Na uwagę zasługuje również nowy moduł, dzięki któremu w bardziej przyjemny i jednocześnie wyjątkowo przejrzysty sposób można przemieszczać się pomiędzy odkrytymi już światami.

Właściwa gra jest niezbyt skomplikowaną platformówką. Rayman porusza się po trójwymiarowym otoczeniu, wykonując przy tym wiele skoków, dzięki którym przedostaje się na wyższe poziomy, czy też zbierając potrzebne przedmioty. Zabawa jest jednak dość urozmaicona, w określonych miejscach załączają się bowiem dodatkowe minigry (np. przejażdżka na rakiecie). Sterowanie tytułowym ludzikiem dostosowane zostało do konsolowego dżojpada, a konkretnie gałek analogowych, w które został wyposażony. Rayman w trakcie rozgrywki musi pokonać kilka zróżnicowanych światów (archipelag wysp, fabryka robotów i inne). Plansze są dość rozbudowane, na uwagę zasługuje również spora liczba interaktywnych elementów. Rayman 2 Revolution, podobnie jak jego poprzednik, powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 323 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rayman 2 Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rayman 2 Revolution

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Rayman Origins - znamy pierwsze szczegóły
Rayman Origins - znamy pierwsze szczegóły

wiadomość15 czerwca 2010

Zapowiedziana na targach E3 platformówka Rayman Origins to pierwsza od lat produkcja z udziałem Raymana, gdzie głównej roli nie będą grać Szalone Kórliki. Ubisoft właśnie ujawnił szczegóły na temat swego projektu.

Rayman 4 oficjalnie w produkcji!
Rayman 4 oficjalnie w produkcji!

wiadomość6 kwietnia 2006

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość, z której zapewne najbardziej ucieszą się najmłodsi czytelnicy naszego serwisu. Już wkrótce na rynku pojawią się kolejne przygody sympatycznego stworka o imieniu Rayman. Program tradycyjnie przygotuje firma Ubisoft, która wystosowała wczoraj oficjalne oświadczenie w tej sprawie.