Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość nowe materiały 26 lutego 2001, 17:02

Recenzja Kangurka Kao

Zapraszamy do lektury recenzji gry Kangurek Kao, jednej z ciekawszych polskich produkcji w ostatnim czasie, która ma szansę na sukces nawet na wymagającym rynku USA.

Zapraszamy do lektury recenzji gry Kangurek Kao, jednej z ciekawszych polskich produkcji w ostatnim czasie, która ma szansę na sukces nawet na wymagającym rynku USA. Wbrew pozorom gra, pomimo że przeznaczona głównie dla dzieci, wcale nie jest prosta w opanowaniu, co potwierdza fragment recenzji:

„(...)I tu małe zdziwienie – taka banalna wydawałoby się gra, a może przysporzyć Ci tyle trudności! Co jest tego powodem? Otóż sposób prowadzenia kamery. Jest ona tak dziwnie osadzona za graczem, że trudno manipulować małą postacią w środku ekranu tym bardziej, że często fragmenty otoczenia (jak rośliny, skały, kraty, itp.) przesłaniają nam widok bohatera. Dochodzi do tego dynamiczna zmiana punktu widzenia kamery – od trybu TPP (Third Person Perspective) do widoku z boku. W początkowej fazie gry bardzo trudno jest się do tego przyzwyczaić i może to dla wielu być czynnikiem zniechęcającym, ale warto się trochę potrudzić, gdyż wrażenie jest naprawdę znakomite (...)”

Całą recenzję znajdziecie tutaj.