Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 lutego 2001

Następca Unreal Tournament jednak realny?

Mariusz Klamra, 9 lutego 2001, 17:27

Pojawiły się nowe, na razie nieoficjalne informacje na temat owianego dotąd mgłą tajemnicy następcy Unreal Tournament, zatytułowanego Unreal Warfare. Po raz pierwszy pochodzą one z wiarygodnego źródła, którym jest sam Tim Sweeney, główny programista Unreal i Unreal Tournament.

SSI wypuści patcha w wersji 2.5 do gry Flanker

Sznur, 9 lutego 2001, 17:08

SSI zapowiedział wydanie darmowego patcha do symulatora samolotu bojowego Flanker 2.0. Patch uaktualni grę do wersji 2.5 oraz doda kilka nowych opcji.

Paintball Heroes weszły w fazę Gold

Sznur, 9 lutego 2001, 16:12

IncaGold ogłosiła, że ich najnowsza gra Paintball Heroes weszła w fazę gold. Gra jest trójwymiarowym symulatorem popularnej zabawy na świeżym powietrzu z użyciem pneumatycznych karabinków na kulki z farbą.

Czym będzie Matrix?

Mariusz Klamra, 9 lutego 2001, 15:55

Naukowcy z instytutu CERN w Genewie, którzy byli współtwórcami i pionierami Internetu, pracują obecnie nad nowym projektem globalnej sieci komputerowej pod kryptonimem GriPhyN. Założenia tego przedsięwzięcia bazują na wykorzystaniu mocy obliczeniowej milionów komputerów podłączonych do sieci i stworzeniu na ich bazie wirtualnego superkomputera o nazwie „The Grid”.

Zapowiedź Diablo II: Lord of Destruction

Soulcatcher, 9 lutego 2001, 15:44

Czy kochamy Diablo II czy też nie przepadamy za „tymi klimatami” i tak nie możemy przejść obok zapowiadanego dodatku do tej gry Diablo II: Lord of Destruction. Zapraszamy do przeczytania jej zapowiedzi na łamach naszego serwisu.

Złota edycja Disciples: Sacred Lands już w marcu

Łosiu, 9 lutego 2001, 15:39

Na marzec tego roku firma Strategy First planuje wydanie Disciples: Sacred Lands Gold Edition. Jest to specjalna edycja wydanej 1999 roku gry strategicznej poszerzająca jej standardowe możliwości o udoskonalone opcje rozgrywki wieloosobowej oraz 25 nowych scenariuszy i map.

Kingdom Under Fire 2 – pierwsze informacje

Soulcatcher, 9 lutego 2001, 15:02

W polskich sklepach pojawiła się ostatnio ciekawa gra strategiczna Kingdom Under Fire. Jej producent Phantagram zachęcony pozytywnym odbiorem tego tytułu na świecie zapowiada już jej kontynuację.

Nowe wyścigi 4x4 z Wizard Works

Sznur, 9 lutego 2001, 14:57

W planach wydawniczych Wizard Works, oddziału Infogrames, pojawił się nowy tytuł Leadfood, nad którym pracuje młody zespół z Ratbag Software.

Napster rozszerza działalność

Łosiu, 9 lutego 2001, 14:38

Powszechnie znana z internetowej wymiany utworów muzycznych firma Napster, która w zeszłym roku zawarła porozumienie z wielkim medialnym kolosem Bertelsmann, ogłosiła w tym tygodniu o planowanym rozszerzeniu swojej działalności wymiany plików

Szczegóły na temat najnowszego akceleratora 3D nVidii

Mariusz Klamra, 9 lutego 2001, 13:59

Serwis Planet Hardware zamieścił bardzo szczegółowy opis najnowszego dziecka nVidii, chipsetu NV20, będącego następcą słynnego GeForce 2. Problemy techniczne w produkcji spowodowały prawie półroczne opóźnienie premiery tego układu, która ostatecznie powinna odbyć się pod koniec tego miesiąca.

Narzędzia do modyfikacji Ground Control

Sznur, 9 lutego 2001, 13:54

Massive Entertainment udostępnił trzy narzędzia do Ground Control, pozwalające tworzyć własne mody (modyfikacje gry).

A zwycięzcą jest .....

Łosiu, 9 lutego 2001, 13:41

Na tle serwisów nieustannie rozdających nagrody przyznawane w wielu szczytnych kategoriach, typu najlepsza gra roku, intuicyjny interfejs, zdecydowanie wyróżnia się serwis Dailyradar, który postanowił przyznawać nagrody zarówno filmom fabularnym jak i grom komputerowym w zaprawdę pokrętnych i humorystycznych kategoriach.

Powstał Iron Lore Entertainment

Sznur, 9 lutego 2001, 13:01

Jeden z twórców legendarnej serii Age of Empires, Brian Sullivan, opuścił Ensemble Studio aby założyć zupełnie nową firmę Iron Lore Entertainment. Sullivan, wraz z przyjacielem z dzieciństwa Paulem Chieffo, mają zamiar odnieść równie duży sukces jaki stał się udziałem Ensemble.

Ubi Soft kupił Blue Byte

Sznur, 9 lutego 2001, 12:32

Mniejsze firmy, zajmujące się produkcją gier, coraz częściej kupowane są przez większe koncerny. Tym razem ofiarą stała się znana niemiecka firma Blue Byte, kupiona przez Ubi Soft.