Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 lutego 2001

Cinemaware udostępnia swoje klasyczne gry za darmo

Mariusz Klamra, 13 lutego 2001, 17:21

Czy jeszcze ktoś pamięta klasyczne gry firmy Cinemaware, wykonane w technologii naśladującej technikę filmową (na tyle, na ile było to w tamtych czasach możliwe)? Jeśli tak, to przez ograniczony czas można je ściągnąć za darmo z ich firmowej strony.

Recenzja Kurki Wodnej

Łosiu, 13 lutego 2001, 16:25

W dniu dzisiejszym do grona recenzji znajdujących się na naszej stronie dołączyła kolejna, jeszcze cieplutka, traktująca o najnowszej grze firmy TopWare, Kurka Wodna.

Czego zabrakło w Baldur's Gate II

Sznur, 13 lutego 2001, 16:07

Jeżeli interesuje was jak powstawał Baldur's Gate II, oraz co według projektantów i programistów z BioWare nie zostało całkowicie dopracowane w grze, to warto przeczytać artykuły Jamesa Ohlena, kierownika zespołu pracującego nad BGII. W cotygodniowych artykułach z serii BioFiles przedstawia on swoje uwagi powstałe podczas prac projektowych.

Settlers IV w tłoczni

Solnica, 13 lutego 2001, 16:03

Po długich miesiącach oczekiwań nareszcie dobra nowina dla wszystkich fanów strategii z małymi osadnikami w roli głównej. Gra Settlers IV trafiła do tłoczni i wkrótce pojawi się na półkach sklepowych.

Rzeczywistość wirtualna na wyciągnięcie ręki

Mariusz Klamra, 13 lutego 2001, 15:46

Firma Essential Reality już wkrótce wprowadzi do sprzedaży produkt, który może przybliżyć nas znacznie do epoki powszechnie dostępnej rzeczywistości wirtualnej. Są to rękawice, pozwalające na „dotykanie” i wpływanie na to, co znajduje się na ekranie komputera.

Shark! Hunting the Great White - podwodne łowy z dużą dawką adrenaliny

Solnica, 13 lutego 2001, 14:04

Shark! Hunting the Great White to kolejny tytuł znanej z wypuszczenia wielu gier łowieckich firmy WizardWorks, który trafił do tłoczni i wkrótce powinien pojawić się na półkach sklepowych.

Rasy w Star Wars: Galaxies

Sznur, 13 lutego 2001, 13:47

Sony Entertainment i LucasArts ujawniły dwie pierwsze rasy zamieszkujące świat Star Wars: Galaxies, gry Massivelly Online Multiplayer cRPG. Z ośmiu różnych ras, które dostępne będą w końcowej wersji gry, na pierwszy ogień poszły dwie najbardziej popularne: Ludzie i Wookie.

Poczuj się jak... Korben Dallas

Michał Bobrowski, 13 lutego 2001, 12:27

Czy pamiętacie sympatycznego komandosa, dorabiającego „na taksówce”, który z pomocą uroczego, Piątego Elementu ratował ludzkość? Już wkrótce na ekranach naszych komputerów ponownie odwiedzimy Nowy Jork w roku 2215!

„Wskocz do gry” – twoje imię w Arcanum

Solnica, 13 lutego 2001, 12:25

Czy nie marzyliście kiedykolwiek aby spotkać w jakiejś znanej grze postać noszącą wasze imię/ksywkę. Teraz nadarza się ku temu okazja i na dodatek będzie to jedna z ciekawszych, nadchodzących pozycji z gatunku cRPG.

Kolejna pozycja w serii Remake.

Michał Bobrowski, 13 lutego 2001, 11:08

Play It poinformował o wydaniu gry Prince of Persia 3D w serii Remake. Za cenę 69 PLN będziemy mogli powrócić do średniowiecznej Persji. Swoją drogą miejsca, od którego wielu starszych graczy... rozpoczynało swoją przygodę z grami komputerowymi na PC.

Independence War II - tylko dla wybranych?

Michał Bobrowski, 13 lutego 2001, 10:49

Po ukazaniu się znakomitych Freespace 2 i Privateer 2 w przestrzni kosmicznej (tej symulacyjnej...) zapanowała swojego rodzaju pustka. Na horyzoncie widać jednak potężną armadę - Independence War II: Edge of Chaos. Potężną... z powodu wymagań sprzętowych

Konkurencja dla Master of Orion?

Michał Bobrowski, 13 lutego 2001, 10:06

Stardock poinformował o planowanej na koniec tego roku, nowej grze strategicznej Galactic Civilizations. Czy ta pozycja zdetronizuje dotychczasowego lidera strategii kosmicznych, jaką niewątpliwie jest seria Master of Orion?

Heart of Winter coraz bliżej...

Michał Bobrowski, 13 lutego 2001, 09:53

Dobra wiadomość dla wszystkim miłośników Lodowej Krainy. Jeżeli uważasz, że klimat Amm wyjątkowo Ci nie służy już wkrótce na powrót będziesz mógł zawitać w zaśnieżone góry i doliny, gdzie na czele swojej drużyny poszukiwaczy przygód przeżyjesz nowe, niesamowite przygody.

Czarne chmury nad 3DO?

Michał Bobrowski, 13 lutego 2001, 09:09

Rok 2001 nie zaczął się pomyślnie dla wielu znanych firm zajmujących się grami komputerowymi. Kolejną (po Topware...) firmą, która znajduje się w dużych kłopotach finansowych jest 3DO.