Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS1
Okładka Shadow Man (PC)

Shadow Man

Wyprodukowana przez firmę Acclaim gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Głównym bohaterem Shadow Man jest wojownik voodoo Michael LeRoi, który próbuje zapobiec apokalipsie świata żywych.

Akcji | TPP | komiksy | magia

Okładka Shadow Man (PC)

data premiery gry:

28sie1999

PC

30wrz1999

PS1

Bazująca na popularnej serii komiksów produkcja TPP przygotowana przez Acclaim Studios. Tytuł pod względem założeń przypomina ówczesne odsłony cyklu Tomb Raider, ale utrzymany jest w dużo mroczniejszym klimacie.

Fabuła

Były gangster, Michael LeRoi, zostaje wojownikiem voodoo, chroniącym mieszkańców krainy żywych przed niebezpiecznymi istotami przybywającymi ze świata zmarłych. Zostaje mu powierzona misja powstrzymania planów potężnego Legiona, który planuje opanować świat przy pomocy armii nieśmiertelnych. Chcąc zapobiec apokalipsie, heros musi stawić czoła kilku antychrystom, dawnym seryjnym mordercom, a także podołać wyzwaniom rzuconym przez bóstwa.

Mechanika

Shadow Man to gra akcji, w której kamera prezentuje akcję zza pleców postaci. Kierowany przez graczy Michael musi pokonać w sumie szesnaście sporych poziomów, mierząc się z wyzwaniami platformowym i logicznymi oraz walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Twórcy przygotowali dobrze wpisujący się w realia gry bestiariusz, w którym znalazły się m.in. zombi, szkielety czy zjawy. W pojedynkach z nimi tytułowy heros może wykorzystywać tradycyjne bronie, w tym pistolet, karabin i strzelbę, ale również magiczne artefakty. Używanie tych ostatnich wiąże się jednak z pobraniem części energii magicznej będącej w posiadaniu bohatera.

W trakcie eksploracji LeRoi zbiera Czarne Dusze, niezbędne do odblokowywania dalszych map oraz pełniące formę znajdziek małe pomarańczowe obiekty, za pomocą których może u jednego z bóstw zwiększać swój pasek zdrowia. Zdobywa również nowe zdolności, pomagające mu pokonywać wybrane przeszkody. Gra umożliwia swobodne powracanie do wcześniej ukończonych poziomów w celu dokładniejszego zbadania wszystkich zakamarków i sprawdzenia zablokowanych wcześniej dróg.

Kwestie techniczne

Shadow Man to trójwymiarowa gra bazująca na serii komiksów wydawanych w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Autorzy zadbali o odpowiednie odwzorowanie atmosfery z publikacji, tworząc mroczny i brutalny wirtualny świat. Głosu głównemu bohaterowi użyczył Redd Pepper, który pracował też w obsadzie Gothica czy Blade’a.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8,5 / 10 na podstawie 719 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Wymagania wiekowe Shadow Man

16+

Wymagania sprzętowe Shadow Man

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 233 MHz, 64 MB RAM, akcelerator 3D

PC
PS1