Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Akuji the Heartless (PS1)

Akuji the Heartless PS1

Trójwymiarowa gra akcji z widokiem TPP, w której posiadacze konsoli wcielają się w zamordowanego wojownika i kapłana voodoo, starającego się uciec z piekieł i uratować swoich bliskich.

Akcji | TPP | hack'and'slash

Sony PlayStation 1
Okładka Akuji the Heartless (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31grudnia1998

Przygotowana przez studio Crystal Dynamics trójwymiarowa gra akcji z widokiem z perspektywy z trzeciej osoby. Produkcja łączy elementy platformowe i walki rodem z tytułów hack’n’slash.

Fabuła

Wojownik i kapłan voodoo Akuji w dniu swojego ślubu z Kesho zostaje brutalnie zamordowany. Nieznani sprawcy wyrywają mu serce. Zesłany do piekieł mężczyzna jakiś czas później otrzymuje od ukochanej wiadomość, że za zbrodnią stoi jego brat, Orad. Kobieta prosi go, by wydostał się z otchłani i uratował ją, nim zostanie złożona w ofierze. Akuji wyrusza w długą drogę, w ramach której musi zdobyć dusze swoich przodków dla Barona Samediego, jeśli chce wrócić do świata żywych.

Mechanika

Akuji the Heartless działa na sprawdzonych zasadach. Akuji w ramach kolejnych poziomów mierzy się z napotkanymi przeciwnikami, których eliminuje za pomocą ostrzy przymocowanych do rąk, a także czarów i nabytych podczas przygody zdolności. Twórcy przygotowali szeroki wachlarz różnego typu oponentów, od niewielkich insektów, przez nieumarłych, po silniejsze demony i czarnoksiężników.

Dodatkowo na kolejnych planszach posiadacze konsoli muszą rozwiązywać proste zagadki logiczne i radzić sobie ze sprawdzającymi zręczność segmentami platformowymi. Produkcja Crystal Dynamics oferuje wiele urozmaiconych wyzwań, a na pozytywny odbiór gry wpływają projekty czternastu plansz, zmuszające do wykorzystywania wszystkich umiejętności herosa.

Kwestie techniczne

Akuji the Heartless bazuje na silniku 3D zaprojektowanym wcześniej na potrzeby platformówki Gex: Enter the Gecko. Tytuł jest uznawany za jeden z pierwszych, w których główną role gra czarnoskóry mężczyzna. Głosu bohaterowi użyczył Richard Roundtree, aktor znany przede wszystkim z roli detektywa Johna Shafta w filmach i serialu z lat siedemdziesiątych XX wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Akuji the Heartless

16+