Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2009, 11:55

THQ zwalnia część załogi Volition

Na początku lutego zostaliśmy poinformowani przez zarząd THQ, że już niedługo w ramach firmy przeprowadzona zostanie zakrojona na szeroką skalę restrukturyzacja. Proces ten obejmie m.in. zwolnienie 24% załogi przedsiębiorstwa, czyli około 600 pracowników. Okazuje się, że niemal 1/6 z nich pochodzić będzie ze studia Volition, odpowiedzialnego w ostatnim czasie m.in. za cykl Saints Row.

Na początku lutego zostaliśmy poinformowani przez zarząd THQ, że już niedługo w firmie przeprowadzona zostanie zakrojona na szeroką skalę restrukturyzacja. Proces ten obejmie m.in. zwolnienie 24% załogi przedsiębiorstwa, czyli około 600 pracowników. Okazuje się, że niemal 1/6 z nich pochodzić będzie ze studia Volition, odpowiedzialnego w ostatnim czasie m.in. za cykl Saints Row.

Załoga zespołu uszczuplona zostanie o 86 osób będących pracownikami oddziału zajmującego się dbaniem o odpowiednią jakość produkcji dewelopera. 47 z nich była zatrudniona w charakterze tymczasowych pracowników. Reszta miała podpisane długoletnie kontrakty. W oddziale pozostanie jedynie niewielka grupa testerów, licząca ledwie 16 osób.

Głównym powodem decyzji jest oczywiście poszukiwanie oszczędności. Rolę zespołu przejmie centralna komórka THQ odpowiedzialna za te same zadania. Przypominamy, że studio Volition znane jest z produkcji takich gier, jak: Freespace, Summoner, Saints Row 1 i 2 oraz The Punisher. Aktualnie zespół pracuje nad strzelaniną pod tytułem Red Faction: Guerilla.