Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 grudnia 2004

Zostań wirtualnym dilerem
Zostań wirtualnym dilerem

Kull, 2 grudnia 2004, 18:47

Programiści i spece od marketingu już od dawna wiedzą, iż owoc zakazany nie tylko lepiej smakuje, ale i łatwiej jest go sprzedać. Popyt na „niegrzeczne” gry wydaje się nie mieć końca, o czym świadczą m.in. świetne wyniki sprzedaży najnowszego GTA. Wielkimi krokami nadchodzi natomiast kolejny, „niemoralny” program, w którym gracz zajmie się handlem narkotykami.

Premiero Pirates of the Burning Sea, ahoj!
Premiero Pirates of the Burning Sea, ahoj!

Speed, 2 grudnia 2004, 18:28

Rynkowy debiut ciekawie zwiastującej gry Pirates of the Burning Sea pierwotnie zapowiadany był na jesień 2003 roku. Przekładano premierę już dwukrotnie – najpierw na pierwszy, a później na czwarty kwartał tego roku. Dzisiaj na łamach oficjalnej witryny internetowej nie ma już żadnej, bliżej sprecyzowanej daty premiery. Czyżby były to początkowe objawy syndromu „wiecznego Duke’a”...?

Killzone 2 w produkcji?
Killzone 2 w produkcji?

Speed, 2 grudnia 2004, 18:03

Wczoraj miała miejsce polska premiera Killzone, rozbudowanej gry akcji, której fabuła przenosi graczy do niedalekiej przyszłości. Dzisiaj jeden z zachodnich serwisów branżowych jasno zasugerował, że część druga Killzone jest już w produkcji.

Europejska premiera Metal Gear Solid 3: Snake Eater w marcu
Europejska premiera Metal Gear Solid 3: Snake Eater w marcu

Speed, 2 grudnia 2004, 17:36

Europejski oddział koncernu Konami poinformował, że najnowsza część słynnego cyklu składanek na konsole Sony Playstation 2, Metal Gear Solid 3: Snake Eater na terenie Starego Kontynentu zadebiutuje w marcu przyszłego roku.

Gry komputerowe wreszcie zdrowe

[email protected], 2 grudnia 2004, 17:02

Ten dzień musiał nadejść! Niech wreszcie zamilknie radio z Torunia, niech uchyli czoła wielkolud załatwiający dziwne sprawy na Jasnej Górze, niech odpokutowują w czyśćcu swe kłamstwa stowarzyszenia religijne. Już za kilka dni rozpocznie się pierwsza konferencja naukowa, w trakcie której uczeni ludzie, będą udowadniać dobry wpływ gier komputerowych na zdrowie.

Gothic III - garść szczegółów

ComCo, 2 grudnia 2004, 15:25

Z końca lipca bieżącego roku pochodzi ostatnia porcja doniesień, jaką opublikowaliśmy na temat trzeciej części gry Gothic. Od tamtej pory developerzy w pocie czoła starają się doprowadzić prace do końca, zaś gracze czekają na jakiekolwiek rewelacje odnośnie nadchodzącej, kolejnej już odsłony jednej z najsłynniejszych serii gier cRPG. Poniżej znajdziecie garść kolejnych potwierdzonych informacji.

„Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie” - szczegóły promocyjnego dysku

Cisek, 2 grudnia 2004, 14:03

Tydzień temu w sieci sklepów Empik pojawiła się oryginalna możliwość zarezerwowania sobie kopii nadchodzącej strategii rozgrywającej się w filmowym świecie „Władcy Pierścieni”. EA Polska jako formę rezerwacji umożliwiła nabycie promocyjnego dysku z kilkoma cennymi dla graczy dodatkami.

Grand Theft Auto: Vice City z klocków Lego

Krystian Smoszna, 2 grudnia 2004, 13:03

Jak wyglądałby świat przedstawiony w Grand Theft Auto: Vice City za pomocą klocków Lego? Na to pytanie postanowili znaleźć odpowiedź dwaj amerykańscy studenci, którzy z pomocą nieśmiertelnego, duńskiego wynalazku odtworzyli klatka po klatce oficjalny trailer, reklamujący wyżej wymieniony produkt.

Gotham należy do Batmana

ComCo, 2 grudnia 2004, 12:19

Dotychczasowe gry video z Czarnym Rycerzem jako postacią tytułową lądowały zazwyczaj na półce z napisem „średnie wykonanie, średnia grafika i ogólnie średniak”. Za odwrócenie złej passy Batmana wzięły się teraz firmy: Electronic Arts oraz Eurocom, które na przyszły rok zaplanowały premierę produkcji bazującej na nadchodzącym filmie z Nietoperzem w roli głównej, tj. Batman Begins.

Trzy nowe mapy do Painkillera gotowe/Battle Out of Hell debiutuje na Zachodzie

Krystian Smoszna, 2 grudnia 2004, 10:42

Mamy dla Was dwie informacje związane z grą Painkiller, dziełem polskich programistów z People Can Fly. Pierwsza z nich dotyczy dodatku Battle Out of Hell, który właśnie pojawił się na rynku dzięki koncernowi Dreamcatcher. Druga wiadomość związana jest z ligą CPL i trzema nowymi mapkami przygotowanymi na prośbę organizacji przez Ritual Entertainment.

Nowa eXtra Klasyka - część 2
Nowa eXtra Klasyka - część 2

Redakcja GRYOnline.pl, 2 grudnia 2004, 10:25

Kontynuujemy publikację artykułu w całości poświęconego Nowej eXtra Klasyce. Nasz autor w kolejnych częściach przedstawia własne wrażenia dotyczące poszczególnych tytułów, jakie ukazały się w tej serii. Dodatkowo zachęcam do zamieszczania własnych komentarzy - ich autorzy mogą liczyć na ciekawe niespodzianki...

A Vampyre Story ma wydawcę

ComCo, 2 grudnia 2004, 09:47

Autumn Moon Entertainment, zespół developerski założony przez byłych członków LucasArts, znalazł wreszcie wydawcę zainteresowanego rozprowadzaniem przygodówki A Vampyre Story - pierwszego projektu studia. Została nim niemiecka firma Bad Brain Entertainment.

Olbrzymi sukces Nintendo DS w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 2 grudnia 2004, 09:06

Koncern Nintendo opublikował pierwsze wyniki sprzedaży swojego najnowszego dziecka (konsoli przenośnej DS) w Stanach Zjednoczonych. Powodzenie debiutującego w ubiegłym tygodniu produktu zaskoczyło chyba nawet jego twórców. Aż 90% urządzeń, które były przewidziane na tamtejszy rynek, zostało wykupionych już w trakcie pierwszego weekendu sprzedaży.

Wskrzeszanie gry Chrono Trigger zatrzymane przez Square Enix
Wskrzeszanie gry Chrono Trigger zatrzymane przez Square Enix

eLKaeR, 2 grudnia 2004, 08:22

„Full wypas”, mający wiązać się z zapowiedzianą właśnie grą Code Age według jednego z użytkowników Forum Dyskusyjnego GRY-OnLine (vide news z 30 listopada 2004), nie zrealizuje się niestety w przypadku Chrono Resurrection. Wcześniej projekt nosił tytuł Chrono Trigger: Resurrection i został przez nas opisany pół roku temu. Studio Resurrection Games musiało definitywnie przerwać proces developingu.

Top 10 gier w US (02/12/04)

Krystian Smoszna, 2 grudnia 2004, 07:57

Przedstawiamy kolejne notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD (tydzień kończący się 20 listopada). Half-Life 2 liderem, The Sims 2 poza pierwszą trójką – tak w największym skrócie można by określić to, co stało się w tym notowaniu.