Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 grudnia 2004

Football Manager 2005 - gra za friko!
Football Manager 2005 - gra za friko!

Solnica, 3 grudnia 2004, 19:28

Zaledwie jeden mail oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody, jaką w tym tygodniu jest egzemplarz gry Football Manager 2005.

Scooby-Doo raz jeszcze?

Speed, 3 grudnia 2004, 18:15

Scooby-Doo, Kudłaty, Fred, Velma i Daphne to znani bohaterowie telewizyjnych kreskówek. Ostatnio spotkać z nimi mogliśmy się w grze zręcznościowo-przygodowej pt. Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed, za której realizację odpowiada koncern THQ. Według informacji zawartych na stronach organizacji ESRB, już niebawem pojawi się kolejna gra z sympatycznym Scooby-Doo w roli głównej.

NFL Street 2 w
NFL Street 2 w "złocie"

Speed, 3 grudnia 2004, 18:01

EA Sports BIG, oddział korporacji Electronic Arts, ogłosił, że druga część gry NFL Street została ukończona (status GOLD). Płyta-matka powędrowała właśnie do tłoczni, gdzie zostanie wielokrotnie powielona. Następnie, 26 grudnia br. produkt finalny trafi na sklepowe półki z grami video.

Nowe szaty króla, czyli tech-demo Far Cry 2

Łosiu, 3 grudnia 2004, 13:48

We wrześniu 2003 roku, jeszcze przed premierą Far Cry, prezes firmy Crytek Studios, developera tej gry, potwierdził iż jego podwładni rozpoczęli prace nad sequelem Far Cry’a. Co więcej padły wówczas słowa „Tak, będziemy tworzyć sequel, w którym użyjemy zmodernizowanej wersji silnika gry –FAR CRY”. Dziś ATI wraz z Crytek Studios wypuściło demo technologiczne nowej wersji engine’u Far Cry, co jednoznacznie możemy przetłumaczyć na następujące słowa – Far Cry 2 już blisko. Ponadto po jego obejrzeniu należy dopowiedzieć – i wygląda odjazdowo.

Kolejny projekt Akelli i znanych rosyjskich pisarzy SF

Łosiu, 3 grudnia 2004, 13:39

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność poinformować was o grze przygodowej Hotel at a Lost Climber: Inspector Glebsky'S Puzzle, opartej na twórczości znanych rosyjskich pisarzy S-F, braci Strugackich i przygotowywanej w firmie Akella. Dziś z kolei ten sam producent ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące drugiej gry opartej na dorobku braci Strugackich. Nosi ona tytuł Hard to Be a God i reprezentuje gatunek cRPG.

Nowa eXtra Klasyka - część 3
Nowa eXtra Klasyka - część 3

Redakcja GRYOnline.pl, 3 grudnia 2004, 12:44

Kontynuujemy publikację artykułu w całości poświęconego Nowej eXtra Klasyce. Nasz autor w kolejnych częściach przedstawia własne wrażenia dotyczące poszczególnych tytułów, jakie ukazały się w tej serii. Zachęcam również do udziału w aktualnie trwającym konkursie poświęconym Nowej eXtra Klasyce.

Nowa eXtra Klasyka - część 4
Nowa eXtra Klasyka - część 4

Redakcja GRYOnline.pl, 3 grudnia 2004, 12:16

Kontynuujemy publikację artykułu w całości poświęconego Nowej eXtra Klasyce. Nasz autor w kolejnych częściach przedstawia własne wrażenia dotyczące poszczególnych tytułów, jakie ukazały się w tej serii. Zachęcam również do udziału w aktualnie trwającym konkursie poświęconym Nowej eXtra Klasyce.

Lista tras w Forza Motorsport

Kull, 3 grudnia 2004, 12:09

Forza Motorsport to gra, która dla fanów konsoli Xbox, będzie tym, czym jest dla posiadaczy PS2 - Gran Turismo. Realistyczne wyścigi z rozbudowanymi opcjami tuningu auta, oraz fenomenalną grafiką, mają zagościć na konsolach z wielkim X, już w lutym 2005. Tymczasem opublikowano listę tras, na jakich będzie się można ścigać w Forza Motorsport.

Sonic the Hedgehog w zestawach Happy Meals w sieci McDonald's
Sonic the Hedgehog w zestawach Happy Meals w sieci McDonald's

Krystian Smoszna, 3 grudnia 2004, 12:02

Znana sieć restauracji fast-food o nazwie McDonald’s poinformowała o nowych promocjach w zestawach Happy Meals, które powstały przy współpracy z koncernem SEGA. Zamiast popularnych zabawek, dzieci będą mogły znaleźć w nich jedną z ośmiu miniaturowych konsol przenośnych, zawierających gry z popularnym bohaterem o imieniu Sonic the Hedgehog.

Tryb deathmatch w Half-Life 2 sukcesem firmy Valve - 12 tysięcy osób grających jednocześnie
Tryb deathmatch w Half-Life 2 sukcesem firmy Valve - 12 tysięcy osób grających jednocześnie

Krystian Smoszna, 3 grudnia 2004, 11:18

Firma Valve Software opublikowała pierwsze spostrzeżenia w związku z udostępnieniem użytkownikom gry Half-Life 2 trybu deathmatch, pozwalającego wziąć udział w rozgrywce wielu osobom naraz. Według wstępnych szacunków, niedługo po aktywowaniu usługi, w zabawie wzięło udział jednocześnie około dwunastu tysięcy graczy z całego świata.

Skazani za morderstwa więźniowie w stanie Missouri resocjalizują się za pomocą... Hitman Contracts

Krystian Smoszna, 3 grudnia 2004, 10:48

Amerykanie przyzwyczaili nas do tego, że w ich miodem i mlekiem płynącej krainie, dochodzi czasem do paradoksalnych sytuacji. Tym razem jednak to nie miotający się nastolatek, któremu podczas lekcji chciano odebrać konsolę, trafił na pierwsze strony gazet, ale więźniowie jednego z najcięższych zakładów karnych w Missouri, którzy do niedawna bez przeszkód oddawali się zabawie w brutalne gry video.

Prince of Persia: Warrior Within w sklepach

Krystian Smoszna, 3 grudnia 2004, 10:11

W tym roku minęło dokładnie 15 lat odkąd Książę Persji po raz pierwszy trafił w postaci gry na PeCety. Kultowa i znana niegdyś wszystkim posiadaczom „blaszaków” produkcja jest już dzisiaj jednak zapomniana – wszak, odkąd na rynek trafiły „Piaski Czasu”, seria Prince of Persia zyskała zupełnie nowy wymiar. Dużą popularność tego tytułu ma szansę podtrzymać kolejna odsłona gry – Warrior Within.

Aukcja Acclaim; po raz 1, po raz 2, sprzedane...
Aukcja Acclaim; po raz 1, po raz 2, sprzedane...

Kull, 3 grudnia 2004, 10:05

Trudne czasy dla Acclaim Entertainment rozpoczęły się w sierpniu, gdy firma ogłosiła upadłość. Pracownicy koncernu nie dali jednak za wygraną i już w październiku mogliśmy poinformować, jakoby spółka ponownie miała zaistnieć na rynku gier komputerowych. Tym razem czas na dość nietypowe informacje ze stajni Acclaim, która postanowiła zorganizować aukcję materialnych rzeczy firmy.

Wardevil - pierwszy zwiastun gry na Xbox 2
Wardevil - pierwszy zwiastun gry na Xbox 2

Krystian Smoszna, 3 grudnia 2004, 09:46

Czy konsola Xbox 2 ukaże się w przyszłym roku? Na to pytanie mogliby odpowiedzieć zapewne włodarze firmy Microsoft, ale jak na razie, milczą jak zaklęci. Niecierpliwiącym się graczom muszą wystarczyć spekulacje oraz szczątkowe informacje wypływające z różnych źródeł. Być może nieco światła na datę premiery konsoli rzuci trailer do gry Wardevil, bodaj pierwszy film prezentujący grę na nową konsolę.

Marszu konsoli Gizmondo ku komercyjnemu sukcesowi ciąg dalszy

eLKaeR, 3 grudnia 2004, 09:33

Na temat mobilnej konsoli Gizmondo pisaliśmy niedawno m.in. przy okazji przejęcia przez jej „ojca” (korporacja Tiger Telematics) firmy Warthog – studia developerskiego, odpowiedzialnego np. za Richard Burns Rally i Mace Griffin Bounty Hunter. Zainteresowanie niniejszym kieszonkowym urządzeniem multimedialnym (gry, filmy, zdjęcia, komunikacja etc.) stale rośnie wraz z ilością składanych zamówień.

Europejskie wydanie Dark Age of Camelot: Catacombs w pierwszym kwartale przyszłego roku

Krystian Smoszna, 3 grudnia 2004, 09:19

Gdy kilkanaście dni temu powiadomiliśmy Was o fakcie zakończenia prac nad najnowszym dodatkiem do Dark Age of Camelot, zatytułowanym Catacombs, nie byliśmy w stanie podać przewidywanej daty premiery gry w Europie. Dzisiaj wiemy już na ten temat nieco więcej, chociaż nadal nie są to stuprocentowo dokładne informacje.

Szaleństwa pt. Halo 2 nie widać końca

eLKaeR, 3 grudnia 2004, 08:22

Przed niespełna miesiącem informowaliśmy Szanownych Czytelników o coraz lepszych wynikach sprzedaży trójwymiarowej gry akcji, zatytułowanej Halo 2. Teraz rzeczony produkt wzmocnił swój status bestsellera, osiągając kolejny wart uwagi pułap w materii ilości rozprowadzonych kopii.

Serwer World of Warcraft nie odpowiadał? Dostaniesz zadośćuczynienie!

eLKaeR, 3 grudnia 2004, 08:17

Odkąd na przeciwnym brzegu Oceanu Atlantyckiego wystartowało nowe przedsięwzięcie typu MMOcRPG pt. World of Warcraft, spora liczba klientów nie mogła nawet rozpocząć zabawy m.in. z powodu niewydolności sieciowej infrastruktury po stronie Blizzard Entertainment. Niedawno wspomnieliśmy o planowanych rekompensatach dla poszkodowanych. Dzisiaj mamy dla Was świeże konkrety!