Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 grudnia 2004, 12:04

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Nowa eXtra Klasyka - część ostatnia

W dniu dzisiejszym kończymy publikację artykułu w całości poświęconego Nowej eXtra Klasyce. Nasz autor w kolejnych częściach przedstawił własne wrażenia dotyczące poszczególnych tytułów, jakie ukazały się w tej serii. Przy tej okazji po raz kolejny zachęcamy również do udziału w aktualnie trwającym konkursie poświęconym Nowej eXtra Klasyce.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

W dniu dzisiejszym kończymy publikację artykułu w całości poświęconego Nowej eXtra Klasyce. Nasz autor w kolejnych częściach przedstawił własne wrażenia dotyczące poszczególnych tytułów, jakie ukazały się w tej serii. Przy tej okazji po raz kolejny zachęcamy również do udziału w aktualnie trwającym konkursie poświęconym Nowej eXtra Klasyce.

Poprzednie części artykułu znajdziecie pod poniższymi linkami:

Nowa eXtra Klasyka - część 1

Nowa eXtra Klasyka - część 2

Nowa eXtra Klasyka - część 3

Nowa eXtra Klasyka - część 4

… Dwa tytuły z 25-ciu przynależały do gatunku akcji. Jeden z nich to bardzo dobra i uznana pozycja – IGI2: Covert Strike (kwiecień 2003, 2 CD). Należała ona do gatunku taktycznych gier akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Wykonywaliśmy w sumie dziewiętnaście zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Przenosiliśmy się do Rosji, Chin czy Libii i walczyliśmy z organizacjami terrorystycznymi. Grę cechował duży realizm oraz bardzo ładna grafika i spora grywalność. Dość podobnym tytułem był Tactical Ops: Wojna z Terrorem (wrzesień 2004, 1 CD). Była to samodzielna wersja moda do gry Unreal Tournament. Walczyliśmy w realistycznym otoczeniu i przy wykorzystaniu istniejącego w rzeczywistości uzbrojenia. Gra była oparta na słynnym silniku graficznym Unreal Engine.

Nowa eXtra Klasyka - część ostatnia - ilustracja #1

Wśród tych wszystkich gier, jakie ukazały się w „Nowej eXtra Klasyce”, znaleźli się także przedstawiciele gatunku gier przygodowych oraz wyścigów. Niewątpliwie rewelacyjną propozycją była The Longest Journey: Najdłuższa Podróż (grudzień 2000, 4 CD). Trafialiśmy do pełnego nowoczesnej techniki miasta z XXIII wieku. Główna bohaterka – April Ryan – stawała przez zadaniem wyjaśnienia jej nadzwyczajnych snów. W końcu trafiała do wspaniałego świata Arkadii i dowiadywała się, że równowaga obu krain jest zagrożona. Przeżywaliśmy naprawdę wspaniałą przygodę, pełną zaskakujących zwrotów akcji.

Fanów rajdów ucieszyła obecność w serii gry Colin McRae Rally 2.0 (grudzień 2002, 1 CD). Był to przedstawiciel najsłynniejszej serii gier rajdowych na PC. Do naszej dyspozycji oddano jedne z najszybszych samochodów, takie jak Mitshubishi Lancer czy Ford Focus. Ścigaliśmy się na 90-ciu trasach, które mieściły się w kilku krajach świata – Szwecji, Finlandii, Grecji, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Kenii. Jeździliśmy przy akompaniamencie realistycznych podpowiedzi słynnego polskiego rajdowca – Krzysztofa Hołowczyca. W „Nowej eXtra Klasyce” znalazła się również inna gra wyścigowa – TOCA Race Driver (maj 2003, 2 CD). Ona z kolei przenosiła nas na zamknięte tory i w odróżnieniu od innych gier wyścigowych, pozwalała poznać losy głównego bohatera. Braliśmy udział w trybie kariery i doprowadzaliśmy Ryana McKane (tj. bohatera gry) do mistrzostwa. Gra ukazała się w maju 2003, więc wciąż posiada w miarę aktualną szatę graficzną, która robi spore wrażenie.

Uff, dobrnęliśmy do końca. Seria „Nowa eXtra Klasyka” była i wciąż jest naprawdę udanym pomysłem. Planu wydawania najlepszych gier w historii po niezwykle niskich cenach ciężko jest nie chwalić. CD Projekt udowodnił, że jest jednym z najbardziej profesjonalnych polskich dystrybutorów. Tak trzymać, panowie! Liczę na to, że w „Nowej eXtra Klasyce” już wkrótce ponownie zostaniemy uraczeni wspaniałymi tytułami za 19.99 PLN (a może jeszcze mniej?).

Artur „Roland” Dąbrowski

…Dzisiejszy news to również ostatnia okazja, żeby poprzez zamieszczenie komentarza wziąć udział w losowaniu nagród-niespodzianek. Zapraszam do wyrażania swoich opinii.