Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 grudnia 2004, 13:59

autor: Cisek

„Metal Gear Solid” w końcu w kinach ?

Jak donosi Variety, Hideo Kojima - twórca „Metal Gear Solid”, bardzo poważnie myśli nad przeniesieniem słynnej serii na duży ekran.

Jak donosi Variety, Hideo Kojima - twórca „Metal Gear Solid”, bardzo poważnie myśli nad przeniesieniem słynnej serii na duży ekran.

Największe studia filmowe już od dłuższego czasu starały się nabyć prawa do ekranizacji tej sztandarowej serii Sony. Jednak Kojima – miłośnik kina, ale i surowy krytyk bronił się jak mógł przed ich odsprzedaniem – aż do teraz.

Seria „Metal Gear Solid” zrewolucjonizowała świat elektronicznej rozrywki, a jej trzecia odsłona dostępna obecnie na konsolę PlayStation 2 oferuje graczom całkowicie nowe środowisko 3D, oraz usługi online. Pierwsze dwie części w ciągu sześciu lat sprzedały się na świecie w nakładzie 14,63 miliona egzemplarzy (w tym 6,64 miliona w samych Stanach).

Przypomnijmy, że inny konsolowy hit również jest przymierzany do zekranizowania. Mowa o niekwestionowanym hicie Bungie – Halo. W kontekście tego tytułu wymienia się nazwisko jednego z najsłynniejszych reżyserów współczesnego kina rozrywkowego – Ridleya Scotta. Miejmy nadzieję, że „Metal Gear Solid” wpadnie w ręce równie wielkiego fachowca.