Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 08:42

Premiera gry Limbo na PC

Gra Limbo trafiła w końcu na komputery osobiste. Platformówka studia Playdead osiągnęła ogromny sukces na Xboksie 360, gdzie sprzedała się świetnie i zdobyła bardzo wysokie oceny w recenzjach.

Gra platformowa Limbo została wczoraj wydana na platformie Steam. Dzieło studia Playdead zrobiło swego czasu furorę na Xboksie 360 i zostało okrzyknięte jedną z najciekawszych produkcji ubiegłego roku (nie tylko w kategorii dystrybucji cyfrowej). Posiadacze pozostałych platform, czyli komputerów i PlayStation 3, musieli zaczekać na nią kilkanaście miesięcy.

Produkcja jest dostępna na Steamie od kilkudziesięciu godzin i kosztuje niecałe 10 euro (czyli około 40 złotych). W zamian za skromną kwotę otrzymujemy grę, która zdobyła maksymalne oceny w recenzjach takich serwisów jak Destructoid, Giant Bomb, The Escapist czy Joystiq (Metacritic). Xboksowa wersja Limbo zrobiła wrażenie także na nas – sprawdźcie tekst.

Premiera gry Limbo na PC - ilustracja #1

W Limbo wcielamy się w chłopca, który budzi się w tajemniczym lesie, najeżonym pułapkami i niebezpieczeństwami. Twórcy z premedytacją ograniczają typowe środki narracji i unikają opowiadania historii. Gra nie tylko intryguje gęstym klimatem, ale tez bawi za pomocą ciekawych zagadek i perfekcyjnego sterowania. Na pecetach tytuł działa w 60 klatkach animacji na sekundę.

Posiadacze Xboksów 360 mogą kupić grę za 1200 punktów Microsoftu. Na PlayStation 3 produkcja kosztuje 47 złotych (lub 37,60 złotych dla użytkowników z kontami PlayStation Plus).

  1. Recenzja Limbo
  2. Zwiastun wersji PS3/PC