Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Sacred: Underworld (PC)

Sacred: Podziemia PC

Sacred: Underworld

Underworld to pierwszy, oficjalny dodatek do gry action-RPG (hack'n'slash), zatytułowanej Sacred. Fabuła rozszerzenia rozpoczyna się w momencie zakończenia historii znanej z oryginalnej produkcji.

To jest dodatek do gry Sacred.

RPG | RPG akcji

PC Windows
Okładka Sacred: Underworld (PC)

producent: Ascaron Software

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24marca2005

20lipca2005

pudełko PL

Underworld to pierwszy, oficjalny dodatek do gry action-RPG (hack'n'slash), zatytułowanej Sacred. Fabuła rozszerzenia rozpoczyna się w momencie zakończenia historii znanej z oryginalnej produkcji. Gracze na nowo przenoszą się do królestwa Ancaria, które po obaleniu Shaddara musi zmierzyć się z nowym niebezpieczeństwem, mającym swe podłoże w podziemnym świecie zmarłych. Po wielu perypetiach, prowadzona postać stanie nawet przez portalem prowadzącym do piekieł i tylko od niej będzie zależał los Ancarii oraz jej mieszkańców...

Oprócz interesującego wątku fabularnego, add-on wprowadza do rozgrywki dwie nowe postacie (Dwarf, Succubus), szereg zadań pobocznych do wykonania, nowych sojuszników czy bohaterów niezależnych (NPC-tów). Według danych udostępnionych przez autorów, Underworld rozszerza świat oryginalnego Sacred o kolejne 30-40%. Na drodze graczy stają teraz zupełnie nowe kreatury, zaś w ekwipunku pojawia się również mnóstwo nowych przedmiotów (bronie, zbroje, tarcze, eliksiry, etc.). Z ciekawostek wypada wymienić także wprowadzenie możliwości przenoszenia itemów na grzbietach koni. Obrazu całości dopełniają: zmodyfikowany interfejs (jeszcze większa intuicyjność) oraz usunięcie dotychczas wykrytych błędów programistycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 763 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Sacred: Podziemia

Klasyfikacja PEGI Sacred: Podziemia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sacred: Podziemia

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium 4 1.4 GHz, 512MB RAM, 64 MB akcelerator 3D (DirectX9), 2.5 GB HDD, Windows 98SE,Me,2000,XP

Sacred: Podziemia - recenzja gry
Sacred: Podziemia - recenzja gry

Recenzja 20 lipca 2005, 11:38

Kobieta-demon przypomina co nieco połączenie maga bojowego i wampirzycy. Postać ta świetnie opanowała czarną magię, a swoim wyglądem sprawia, że mieszkańcy wiosek uciekają w popłochu. Kobieta-demon ma kilka odmian, w które potrafi się zmieniać. W jednej z nich może unosić się kilka chwil w powietrzu, a w innej stać się specjalistką od ataków ogniowych. O zaklęciach kobiety-demona również warto trochę powiedzieć. Znajduje się wśród nich latający dysk, który po wypuszczeniu przez bohaterkę fruwa wśród przeciwników, zadając im obrażenia, a także czar sprawiający, że z ciał zabitych przeciwników wychodzą macki wysysające siły życiowe z żyjących wrogów.