Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 grudnia 2009, 14:36

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Zobacz ile zarobili w ubiegłym roku gracze WarCrafta III

Po serii turniejów w pierwszej połowie grudnia, druga przyniosła zasłużoną przerwę świąteczną dla graczy. Działo się niewiele, ale w ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się kilka interesujących tematów związanych z esportem.

Po serii turniejów w pierwszej połowie grudnia, druga przyniosła zasłużoną przerwę świąteczną dla graczy. Działo się niewiele, ale w ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się kilka interesujących tematów związanych z esportem.

Wiele wskazuje na to, że kolejny raz w tym roku wielkie kłopoty finansowe przeżywa SK Gaming, wywodząca się z Niemiec drużyna esportowa, od lat uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Wydarzenia ostatnich dni zdecydowanie nie wpływają dobrze na samopoczucie fanów tego zespołu. Z dywizją WarCrafta III postanowił pożegnać się Lyn, najlepszy w tym roku zawodnik tej platformy na świecie. Koreańczyk reprezentował barwy SK Gaming przez dwa lata, przyczyniając się znacznie do wielu sukcesów tego zespołu w rozgrywkach tego RTS-a stworzonego przez Blizzarda.

E-Sport: Zobacz ile zarobili w ubiegłym roku gracze WarCrafta III - ilustracja #1

Rapha może być kolejnym zawodnikiem, który zimą odejdzie z SK Gaming.

Strata jednej z największych gwiazd może nie być ostatnią. Od kilku dni media esportowe donoszą, że z SK Gaming może pożegnać się również Amerykanin Shane ‘rapha’ Hendrikson, jeden z najlepszych graczy platformy Quake Live w ostatnim roku. Wielka kariera raphy zaczęła się właśnie w SK Gaming, kiedy to dwa lata temu dołączył do tego zespołu jako bliżej nie znany szerszej publiczności zawodnik. W krótkim czasie pokazał jednak, że ma nieopisany talent do szybkich FPS-ów, notując świetne wyniki podczas ESWC Masters of Paris 2008 czy wygrywając ostatniego QuakeCona. Obecnie wszystko wskazuje na to, że Amerykanin od stycznia wzmocni największego rywala SK Gaming, drużynę fnatic.

Odejście Lyna może być dla SK Gaming dotkliwe z jeszcze jednego powodu. Koreańczyk okazał się bowiem najlepiej zarabiającym zawodnikiem WarCrafta III w 2009 roku. Według zestawienia przygotowanego przez serwis fragster.de, były już gracz SK Gaming zarobił na wygranych turniejach 44 tysiące dolarów. Drugi na liście najlepiej zarabiających jest inny przedstawiciel Azji, Chińczyk Fly100%, który cały poprzedni sezon spędził w niemieckiej organizacji mousesports, a kilka dni temu wrócił do ojczyzny, by reprezentować barwy chińskiego E-HOME. Fly zakończył 2008 rok bogatszy o 38 tysięcy dolarów. Trzecie miejsce pod względem wygranych przypadło holendrowi Grubbemu, który zgarnął w kończącym się roku „jedynie” 35 tysięcy zielonych.

Na koniec mamy coś dla tych, którzy chcieliby się nauczyć grać w Counter-Strike 1.6, a zniechęca ich szybka śmierć na wszystkich serwerach pełnych starych wyjadaczy. Legenda tej gry, były zawodnik niezapomnianej formacji SK Gaming z 2003 roku, Emil "HeatoN" Christenssen przygotował wspólnie z firmą Qpad serię wideo poradników przedstawiających podstawy tej gry. Nauczymy się między innymi sprawnie korzystać z broni w grze, poruszać się czy rzucać granaty. Całość znajdziecie pod tym adresem.