Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka StarSiege: 2845 (PC)
OkładkaStarSiege: 2845 (PC)

StarSiege: 2845 PC

StarSiege: 2845 to w prostej linii potomek wydanej w 1998 gry Starsiege Tribes oraz kontynuator kolejnych części serii, Tribes 2 oraz Tribes: Vengeance.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

StarSiege: 2845 Premiera PC

anulowana

producent: Clancore Design Group wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

StarSiege: 2845 to w prostej linii potomek wydanej w 1998 gry Starsiege Tribes oraz kontynuator kolejnych części serii, Tribes 2 oraz Tribes: Vengeance. Twórcom udało się dokonać mariażu pomiędzy produkcjami zorientowanymi na konfrontacje Mechów (jak przykładowo Mechwarrior czy wspomniana Starsiege) a typowymi, pierwszoosobowymi shooterami oferującymi szybką akcję. W rezultacie otrzymaliśmy grę, w której możemy wkroczyć do walki na pokładzie jednego z wielu latających lub naziemnych pojazdów bądź też uczestniczyć w niej na własnych nogach.

Fabuła gry rzuca nas w daleką przyszłość, do roku 2845. Wielka wojna zwana Starsiege, trwająca ponad 6 lat, wreszcie dobiega końca. Załamani i zdezorientowani po śmierci swojego rodziciela, boga-tyrana, Prometeusza, Cybrydzi schronili się w mrocznych obrzeżach Układu Słonecznego. We wszystkich koloniach oraz na Ziemi ludzkość zaczyna się odradzać i powoli podnosić po wojnie, jednocześnie dziękując za jej zakończenie. Jednak Starsiege wywołała w nich również inne uczucia - w obliczu całkowitej zagłady Ziemianie nie chcą bezczynnie czekać, aż zostaną znowu zaatakowani - tym razem to oni uderzą pierwsi. Imperator Caanon wysyła ogromną armadę, której celem jest odszukanie Cybrydów i zniszczenie ich raz na zawsze.

Wątek fabularny został przygotowany przez Blake'a Hutchinsa, który grał pierwsze skrzypce w pracach przy Starsiege oraz obydwoma częściami Tribes. Dzięki temu mamy okazję poznać kolejne, frapujące rozdziały w historii uniwersum Starsiege oraz bliżej zapoznać się biżej z 4 frakcjami występującymi w grze. Mimo, iż StarSiege: 2845 przeznaczona jest głównie do zmagań wieloosobowych, oferując imponującą ilość trybów tego typu rozgrywek, m.in. Deathrace 2845, Supply Line, King of the Hill, Convoy, Assault czy klasyczny Team Death Match, twórcy przygotowali również kampanię dla jednego gracza (niestety tylko dla Ziemian), składającą się z ponad 20 misji. Jest ona jednak dość rozbudowana i oferuje nam do wyboru jedną z 3 postaci, a podejmowane przez nas decyzje doprowadzą do jednego z wielu zakończeń rozgrywki. Dodać należy, iż jedna z tych decyzji ma kolosalne znaczenie dla przyszłości całej rasy ludzkiej. Wracając do rozgrywek wieloosobowych, pozwalają one na jednoczesną konfrontację do 64 graczy poprzez Internet.

Całości obrazu StarSiege: 2845 dopełnia profesjonalnie przygotowana ścieżka dźwiękowa, oferująca zarówno podniosłe utwory klasyczne jak i bardziej pasujące do szybkiej akcji kawałki techno, a także dość duża swoboda w kwestii własnoręcznej konfiguracji pojazdów (m.in. opancerzenie, uzbrojenie, silnik itp.). Na płycie znajduje się także 120 stronnicowa instrukcja obsługi będąca zarazem kompendium wiedzy na temat Starsiege.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-64  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe StarSiege: 2845: 12+

StarSiege: 2845 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2
  • 5GHz
  • 512MB RAM
  • 128MB akcelerator 3D (DirectX 9.0c)
  • Windows 98/ME/2000/XP