Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka War World: Tactical Combat (PC)
OkładkaWar World: Tactical Combat (PC)

War World: Tactical Combat PC

Debiutancki projekt studia developerskiego Third Wave Games, które założone zostało przez trzech słynnych programistów - Mortena Brodersena (Blue Tongue Software, Rare Ltd), Johnni Christensena (Rare Ltd) oraz Phillipa Tabela (Blue Tongue Software).

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War World: Tactical Combat Premiera PC

30lipca2005

pudełko PL

26czerwca2006

producent: Third Wave Games wydawca: Lighthouse Interactive wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do War World: Tactical Combat

Quake II (1997)

Transformers: Upadek Cybertronu

Gun Metal

Debiutancki projekt studia developerskiego Third Wave Games, które założone zostało przez trzech słynnych programistów - Mortena Brodersena (Blue Tongue Software, Rare Ltd), Johnni Christensena (Rare Ltd) oraz Phillipa Tabela (Blue Tongue Software). Z racji tego, iż autorzy „War World” w przeszłości pracowali nad wieloma tytułami na next-geny przebieg gry jest zbliżony do tytułów konsolowych. „War World: Tactical Combat” to zorientowana na siecią rozgrywkę taktyczna gra akcji, podstawowa atrakcja to obecność na polu bitwy ogromnych mechów prowadzonych przez samych graczy. Warto przy tym dodać, iż autorzy gry szczególny nacisk położyli na dynamizm rozgrywki. Wspomniane mechy obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby (TPP), w przeciwieństwie do innych tytułów gatunku zajmują one sporą część ekranu, przy czym gracz w dalszym ciągu dysponuje sporym polem widzenia.

Na samej walce zabawa się oczywiście nie kończy, aby w ogóle móc przystąpić do jakichkolwiek pojedynków należy skonstruować swojego mecha z dostępnych komponentów. Schemat walk jest natomiast dość zbliżony do typowych przedstawicieli gatunku, tzn. kolejne wygrane owocują awansowaniem na wyższe miejsca w rankingach zawodników. Oprócz tego, każde zwycięstwo jest odpowiednio nagradzane. W zależności od typu zawodów może to być darmowa część lub gotówka, za którą można zakupić różne ulepszenia lub rozszerzenia dla swojego mecha.

Tryby singleplayer są wyjątkowo ograniczone i powinny być raczej potraktowane jako trening przed właściwymi bitwami w Sieci. Jako ciekawostkę należy natomiast potraktować fakt, iż zwycięskie pojedynki w singleplayerze mogą być nagradzane dodatkowymi bonusami po przesłaniu ich na stronę producenta. Warto również dodać, iż gra może być regularnie rozbudowywana (upgrade'y pojawiają się co dwa miesiące) o wiele elementów stworzonych bezpośrednio przez producentów. Obejmują one między innymi nowe skiny (skórki) dla mechów, modele kroczących maszyn czy też zupełnie nieznane areny i uzbrojenie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

War World: Tactical Combat cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI War World: Tactical Combat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.