Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Gun Metal (PC)

Gun Metal

Dynamiczna gra akcji. Gun Metal zabiera nas w daleką przyszłość, w której ludzie przenieśli się na planetę Helios po tym, jak zostali wygnani z Ziemi przez Obcych. Po długim czasie spokoju, ponowny atak kosmitów stawia pod znakiem zapytania przetrwanie ludzkiej cywilizacji.

Akcji | TPP | science fiction | mechy i roboty | strzelanki

Okładka Gun Metal (PC)

data premiery gry:

30cze2002

XBOX

19wrz2003

PC

Gun Metal jest dynamiczną strzelaniną TPP stworzoną przez zespół Yeti Studios. Tytuł trafił między innymi na platformę PC i XBX.

Fabuła

Akcja Gun Metal rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Ludzkość padła ofiarą najazdu ze strony agresywnej, obcej rasy. Niedobitkom udało się opuścić Błękitną Planetę i granice Układu Słonecznego, by znaleźć schronienie na odległej planecie Helios. Po latach dobrobytu, kiedy to wydawało się, że zagrożenie zostało już zażegnane, śladem Ziemian podążyli ich dawni wrogowie. Na szczęście tym razem ludzie nie są bezbronni, a nadzieję na odparcie ataku daje tytułowy Gun Metal – zaawansowana, krocząca maszyna bojowa, zdolna do zamiany w futurystyczny myśliwiec. Gracz wciela się w rolę jego pilota, starając się przechylić szalę zwycięstwa na stronę mieszkańców Heliosa.

Mechanika

Na Gun Metal na platformie PC i XBX składa się czternaście misji. Stawiane przed nami zadania obejmują zarówno operacje ofensywne, jak i defensywne, a więc przychodzi nam uczestniczyć w obronie miast, eskorcie konwojów, osłanianiu odwrotu sojuszników, a także w likwidacji wrogich oddziałów. Kolejne cele realizujemy w odmiennych środowiskach – walczymy na pustyniach, w poprzecinanych rzekami dolinach, wąskich przesmykach kanionów, na gęsto zalesionych, górzystych obszarach, czy w zimowej scenerii. Przeciwnicy dysponują różnorodnymi jednostkami: od piechoty i poduszkowców, przez opancerzone transportery i czołgi, skończywszy na dobrze uzbrojonych myśliwcach.

Kontrolowany przez nas w trakcie rozgrywki Gun Metal funkcjonuje w dwóch trybach. W pierwszym, zwanym Havoc Suit, mamy do czynienia z dziesięciometrowym mechem, oferującym dwanaście rodzajów broni. Arsenał obejmuje karabiny maszynowe, działka przeciwlotnicze i bardziej zaawansowany oręż pokroju dział jonowych, bomb burzących oraz efektownego Trójzęba – wyrzutni rakiet, zdolnej do wystrzelenia trzech samonaprowadzających się pocisków jednocześnie. Po aktywacji modułu Havoc Jet, a co za tym idzie, po przekształceniu w myśliwiec, wykorzystać możemy dwanaście następnych pukawek, takich, jak choćby szybkostrzelne działko, a nawet wyrzutnię napalmu. Warto jednak nadmienić, że na poszczególne misje możemy zabrać maksymalnie cztery rodzaje uzbrojenia, a bardziej zaawansowana broń odblokowywana jest w miarę postępów w rozgrywce. Dopełnienie całości stanowi tarcza, znacznie zwiększająca wytrzymałość prowadzonej do boju machiny.

Kwestie techniczne

Gun Metal charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną – w czasie premiery gry wrażenie robiły nie tylko tekstury w wysokiej rozdzielczości, lecz również podatne na destrukcję otoczenie oraz rozmaite efekty towarzyszące dynamicznym starciom, w postaci śladów spalin pozostawianych w powietrzu przez jednostki latające lub smug po kulach. Ponadto, na uwagę zasługuje bogata warstwa audio, na czele ze ścieżką dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 587 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 10 PLN

Gry podobne do Gun Metal

Klasyfikacja PEGI Gun Metal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gun Metal

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB RAM akcelerator 3D
Gun Metal - recenzja gry
Gun Metal - recenzja gry

Recenzja 5 marca 2004, 11:49

Wszystkie mapy zostały przygotowane z dużą dbałością o szczegóły, a użycie tekstur o wysokiej jakości wyszło grze oczywiście na dobre. Jednostki wyglądają bardzo ciekawie i cieszą oko szczegółami, włączając w to nasz skafander HAVOC. Bujna na niektórych mapach roślinność i wałęsające się po terenie zwierzęta stwarzają wrażenie naturalnego, dynamicznego świata.

PC
XBOX