Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battle Engine Aquila (PC)

Battle Engine Aquila PC

Zręcznościowa pierwszoosobowa strzelanka, w której sterując supernowoczesną i niszczycielską maszyną bojową przeciwstawiamy się setkom różnych wrogich jednostek.

Akcji | FPP

PC Windows
Okładka Battle Engine Aquila (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Engine Aquila to zręcznościowa pierwszoosobowa strzelanka, którą jej twórcy zdecydowali się wydać na komputery klasy PC, dopiero po ogromnym sukcesie jaki odniosła na konsolach PS2 i Xbox. Akcja gry osadzona została w przyszłości na planecie Allium (podobnej do naszej Ziemi), położonej w systemie Porrum. Mieszkańcy tej planety przez setki lat negatywnie wpływali na jej klimat, aż w końcu, w wyniku globalnego ocieplenia poziom mórz i oceanów drastycznie się podniósł zalewając lwią część lądu. W wyniku tej katastry ekologicznej najcenniejszą rzeczą na Allium stała się ziemia, a spory i napięcia związane z dostępem do nie zatopionych terenów spowodowały wybuch wojny pomiędzy dwoma nacjami zamieszkującymi planetę, tj. Forseti oraz Muspell.

Gracz wciela się w Hawka Wintera – kierowcę transportowca za dnia, nocą stającego się jednym z najlepszych uczestników nielegalnych wyścigów. Bohater nieoczekiwanie aresztowany i skazany dostaje szansę naprawienia swoich występków jako pilot prototypowej maszyny bojowej zwanej Aquilą. W efekcie gracz, jako żołnierz Forseti, wkracza w sam środek konfliktu zbrojnego, którego stawką jest cała planeta, a raczej to co z niej zostało.

Battle Engine Aquila to nic innego jak czysta, dynamiczna akcja typowa dla gier konsolowych, dlatego też fani tego typu produktów znajdą tu istny raj dla siebie, tj. supernowoczesną i niszczycielską maszynę, uzbrojoną w cały arsenał broni, w tym: wyrzutnie rakiet i działa pulsacyjne, która zmierzy się w walce z setkami różnego rodzaju jednostek przeciwnika, m.in. z piechotą, czołgami, samolotami, artylerią, okrętami wojennymi, itd. Twórcy zaznaczają, że kluczowym elementem Battle Engine Aquila jest pole bitwy, fabuła zaś została odsunięta na dalszy plan i stanowi jedynie tło wyjaśniające powagę wojny i jej wpływu na głównego bohatera. Całość zmagań prezentowana jest w bardzo efektownej trójwymiarowej grafice.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Battle Engine Aquila

Wymagania wiekowe Battle Engine Aquila

12+

Wymagania sprzętowe Battle Engine Aquila

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 700 MHZ
  • 256 MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 700MB HDD
Pecety zostaną ostrzelane konsolową zręcznościówką
Pecety zostaną ostrzelane konsolową zręcznościówką

wiadomość12 czerwca 2003

Po komercyjnym sukcesie strzelaniny Battle Engine Aquila na platformy PS2 i Xbox jej producent, firma Lost Toys zdecydowała się stworzyć konwersję na PC. Akcja gry osadzona została w przyszłości nękanej globalnym ociepleniem i potopami, przez które najwyżej cenioną rzeczą na świecie stał się grunt. Gracz wciela się w Hawka – kierowcę transportowca za dnia, nocą stającego się jednym z najlepszych uczestników nielegalnych wyścigów. Nieoczekiwanie aresztowany i skazany dostaje szansę naprawienia swoich występków jako pilot prototypowej maszyny bojowej zwanej Aquilą. W efekcie gracz wkroczy w sam środek konfliktu zbrojnego, którego stawką jest cała planeta.