Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Armored Core 3 (PS2)

Armored Core 3 PS2

Armored Core 3 to kolejna odsłona popularnego cyklu, będącego sztandarowym dziełem japońskiej firmy From Software.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Armored Core 3 (PS2)

producent: FromSoftware

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

4kwietnia2002

Armored Core 3 to jedna z pierwszych odsłon marki Armored Core wydana na konsolę PlayStation 2. Produkcja jest oczywiście taktyczną grą akcji, prezentującą walki mechów, czyli potężnych maszyn bojowych wyposażonych w najnowsze zdobycze techniki. Dzieło jest kolejną odsłoną flagowego cyklu japońskiej firmy deweloperskiej From Software.

W Armored Core 3 opowieść skupia się na ukazaniu konfliktu pomiędzy tajemniczymi organizacjami, który wymyka się spod kontroli osoby sterującej wszystkim ważnymi aspektami wirtualnego świata ukazanego w AC3. Korporacje połączyły siły i utrzymywany od lat spokój legł w gruzach. The Controller, bo takim mianem posługuje się wspomniany władca świata, nie może sobie poradzić z tą patową sytuacją, w związku z czym zwraca się z pomocą do gracza. Ten, zasiadając za sterami jednej z maszyn bojowych zwanych mechami, musi poradzić sobie z zastanym chaosem i przywrócić wcześniejszy porządek.

Nim jednak rozpoczniemy rozgrywkę konieczne jest stworzenie własnej maszyny. Dokonujemy tego w rozbudowanym edytorze, umożliwiającym dobór ramion, nóg, procesora, głowy, generatora, systemu kontroli ognia, systemu chłodzenia, a także broni, systemów obronnych oraz mechanizmu odpowiedzialnego za umiejętność przyspieszenia. Każdy element odkrywa oczywiście ważną rolę, wpływając w sposób natychmiastowy na możliwości bojowe mecha.

Na potrzeby gry autorzy przygotowali około pięćdziesięciu misji, w których siejemy pożogę na taktyczną modłę. Poszczególne zadania zostały podzielone na kilka głównych typów. Mamy wśród nich eskortowanie ważnego urządzenia, odbijanie zakładników, chronienie kluczowego obiektu, bądź też branie udziału we frontalnym ataku. W każdej z misji esencją zabawy jest jednak strzelanie oraz manewrowanie pomiędzy licznymi przeszkodami, co jest możliwe dzięki jak zwykle bardzo dobrze dopracowanemu systemowi kontroli. W trudniejszych zadaniach otrzymujemy wsparcie ze strony skrzydłowych, którym możemy wydawać proste komendy.

Oprócz standardowe trybu fabularnego mamy możliwość wzięcia udziału w walkach 1-na-1, toczonych na specjalnej arenie. Opcja ta składa się z coraz trudniejszych pojedynków, w których mierzymy się z siedemdziesięcioma przeciwnikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Armored Core 3

Wymagania wiekowe Armored Core 3

12+