Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2010, 09:08

Najciekawsze modyfikacje (10/02/10)

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany co dwa tygodnie wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany co dwa tygodnie wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Poprzednie artykuły z cyklu:

Na początku, by dopełnić formalności przypomnijmy, że ModDB - największy serwis poświęcony modyfikacjom ogłosił ostateczne wyniki swojego corocznego konkursu. O tym, kto zwyciężył już szczegółowo pisaliśmy. Mając to z głowy możemy zerknąć, czym to uraczyli nas twórczy fani w ostatnim czasie.

Seria Left 4 Dead

Nie obrodziło nam ostatnio kampaniami do dwóch zombiakowych gier firmy Valve Software. Jednak, jeśli nie przeszkadza wam bawienie się w przygody o odrobinę mniejszym rozmachu, to nie powinniście raczej narzekać na nudę.

Najciekawsze modyfikacje (10/02/10) - ilustracja #1

Lambda

Jeśli chodzi o pierwszą część Left 4 Dead godne polecenia są:

  • Lambda – długa (7 map) kampania przerabiająca poziomy z Half-Life 2 (z tego powodu do zabawy potrzeby jest dodatkowo egzemplarz tej gry) na potrzeby masakrowania zombiaków. Autor nie poszedł na łatwiznę i nie przeniósł poziomów żywcem. Wszystkie są odpowiednio przystosowane do potrzeb Left 4 Dead, zarówno, jeśli chodzi o ułożenie poszczególnych elementów, jak i o grafikę (m.in. akcja toczy się nocą).
  • Corpses Stacked - mapa, w której ocaleli przedzierają się przez teren przemysłowy, by na końcu utknąć w olbrzymim magazynie. Tam stoczą ostateczny bój z hordą umarlaków.
  • Last Night – rozległa mapa, w której po nieudanej ewakuacji przyjdzie nam bronić lokalnego posterunku policji.
Najciekawsze modyfikacje (10/02/10) - ilustracja #2

Resort to Violence

W przypadku Left 4 Dead 2 najbardziej interesujące są poniższe mapy:

Pozostałe gry akcji

Najciekawsze modyfikacje (10/02/10) - ilustracja #3

Project Reality

Ukazała się wersja 0.9 Project Reality. To nie tylko jeden z najlepszych modów do Battlefield 2, ale ogólnie ścisła czołówka taktycznych FPS-ów. Aktualizacja 0.9 przynosi ze sobą potężną dawkę nowości. Dodaje trzy frakcje (IDF, Kanadyjczyków i Hamas), kilka pojazdów, 8 nowych map oraz usprawnienia starych, dodatkowy tryb gry koncentrujący się na potyczkach z użyciem ciężkiego sprzętu oraz masę poprawek do obecnych wcześniej elementów.

 

Najciekawsze modyfikacje (10/02/10) - ilustracja #4

Escape the Room

Jeśli posiadacie Half-Life 2: Episode 2 i nie straszne wam główkowanie, to koniecznie zerknijcie na Escape The Room. Chyba każdy, kto bawi się tytułami przeglądarkowymi miał okazję kiedyś spróbować jakiejś gry, w której trzeba było wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Na przeróżnych stronach można obecnie znaleźć dosłownie tysiące produkcji tego typu. Wspomniany mod bierze ten sam pomysł i odtwarza go w pełnym trójwymiarze przy użyciu silnika autorstwa Valve Software.

Najciekawsze modyfikacje (10/02/10) - ilustracja #5

Naruto: Najteki Kensei

Naruto: Naiteki Kensei to ambitny projekt, który przenosi pierwszą część Half-Life w realia popularnej mangi oraz opartej na niej serii anime. Połączono elementy gry akcji/TPP z mechaniką bijatyk tworząc ciekawą mieszankę. Można odtwarzać większość znanych z materiału źródłowego manewrów typu bieganie po ścianach czy wykorzystywanie różnorodnych technik ninja. Bardzo fajna modyfikacja, wyciskająca z leciwego silnika ostatnie soki.

Najciekawsze modyfikacje (10/02/10) - ilustracja #6

Jumper and the City

Posiadacze Crysis powinni się zainteresować modem Jumper and the City. Jest to połączenie Mirror’s Edge oraz Prototype. Czeka was masa zabawy podczas biegania po dachach futurystycznego miasta.

Z kategorii retro koniecznie trzeba wspomnieć o wyprodukowanej przed fana łatce do pierwszej części System Shock, które umożliwia przestawienie gry na wyższą rozdzielczość oraz dodaje nowoczesne sterowanie – zarówno rozglądanie się myszką, jak i możliwości zmiany ustawień klawiatury. System Shock to absolutny klasyk i każdy szanujący się gracz pecetowy powinien choć raz w niego zagrać. Mod ten znacząco ułatwia spełnienie tego obowiązku.

Seria Neverwinter Nights

Najciekawsze modyfikacje (10/02/10) - ilustracja #7

Into the Darkness

Do pierwszego Neverwinter Nights ukazały się dwa warte zainteresowania moduły:

  • Into the Darkness - Akcja przygody koncentruje się na skutkach kataklizmu zwanego Spellplague, który nawiedził Faerun, doprowadzając tysiące magów do śmierci lub szaleństwa. Wymaga dodatku Hordes of the Underdark.
  • Heartstone Saga Chapter 3 – trzecia część kampanii. O części pierwszej i drugiej już pisaliśmy. Wymaga wszystkich dodatków.

Skromniej prezentowały się ostatnie dwa tygodnia jeśli chodzi o Neverwinter Nights 2. Warto jedynie wspomnieć o :

  • Children of the Night – moduł inspirowany konsolową serią Castlevania. Wcielamy się w rolę łowcy wampirów, który musi uporać się z nadmiarem krwiopijców terroryzujących okoliczne wsie. Wymaga dodatku Mask of the Betrayer.

Gry wyścigowe

Najciekawsze modyfikacje (10/02/10) - ilustracja #8

Porsche Supercup

Dzięki Porsche Supercup mamy okazję przy użyciu GTR Evolution spróbować swoich sił w lidze Porsche Mobil 1 Supercup. Mod zawiera nowe trasy, samochody, tekstury, dźwięki oraz oczywiście odpowiednio przystosowaną fizykę jazdy.

Fani rFactor mogą teraz poszaleć na dwóch nowych torach: hiszpańskim Circuit de Catalunya Barcelona oraz australijskim Lakeside Park. Posiadaczy Richard Burns Rally ucieszy natomiast wypuszczenie Olocau-Gátova, ponad ośmiokilometrowego odcinka bazującego na autentycznej drodze łączącej tytułowe hiszpańskie osady.

Na zakończenie wspomnimy jeszcze o WTCC 2009, który wzbogaca Race On o wszystkie samochody biorące udział w najnowszym sezonie World Touring Car Championship.