Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka The Outsider (PC)

The Outsider

The Outsider jest grą akcji, którą dokładniej można scharakteryzować jako rozgrywający się współcześnie techno-polityczny thriller.

Akcji

Okładka The Outsider (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Outsider jest grą akcji, którą dokładniej można scharakteryzować jako rozgrywający się współcześnie techno-polityczny thriller. Wcielamy się w rolę agenta operacyjnego CIA o nazwisku Jameson, przypadkowo posądzonego o zabójstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ścigany przez prawo i swoją macierzystą agencję, Jameson staje się wrogiem publicznym numer jeden amerykańskiego społeczeństwa. W trakcie dochodzenia prawdziwych przyczyn morderstwa i próbując oczyścić się z zarzutów, mamy okazję zwiedzić autentyczne miejsca, wśród których wymienić można główną kwaterę CIA w Langley, bazę lotniczą Andrews i bazę marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych w Newport. Największa część akcji toczy się zaś w stolicy państwa, Waszyngtonie.

Według autorów, The Outsider jest pierwszym prawdziwym tytułem nowej generacji oferującym rzeczywistą i nieliniową rozgrywkę. Wszystkie znaczące dla fabuły postacie istnieją w świecie gry od samego początku i odwiedzić je można w każdej dowolnej chwili. Dzięki temu twórcy chcą uniknąć wrażenia pojawiania się ich w scenariuszu dopiero we właściwym i z góry przewidzianym momencie. Wszystkie akcje podejmowane przez postacie niezależne podyktowane są ich motywacjami, dokonanymi zmianami w dynamicznie zmieniającym się środowisku oraz scenariuszem gry. Dowolność wyboru ścieżki fabularnej i pełna swoboda poczynań z pewnością należą do najważniejszych atutów tego tytułu.

Gra powstała pod okiem weterana i legendy branży elektronicznej rozrywki - Davida Brabena, mającego na swoim koncie tytuły wyprzedzające czasy, w których się ukazały. Chodzi tu przede wszystkim o serię Elite i jej bezpośredniego następcę, Frontiera, który jako jeden z pierwszych tytułów oferował graczowi do eksploracji ogromny wszechświat i pełną dowolność podejmowanych decyzji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Outsider

16+

The Outsider – gra najprawdopodobniej nigdy nie powstanie
The Outsider – gra najprawdopodobniej nigdy nie powstanie

wiadomość12 września 2014

Założyciel studia Frontier Developments, David Braben, w wywiadzie dla Eurogamera przyznał, że polityczny techno–thriller, The Outsider, najprawdopodobniej nigdy nie powstanie. Gra została zapowiedziana w 2005 roku, ale w 2011 słuch o niej zaginął. Fabuła miała koncentrować się wokół przygód agenta CIA wrobionego w morderstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Perypetie The Outsider (aka The Bourne Redemption) - szpiegowskiego projektu studia Frontier Development

wiadomość12 października 2011

Serwis Joystiq, powołując się na anonimowe źródło, podał, że The Outsider - polityczna gra akcji ze studia Frontier Development (twórcy serii Elite i RollerCoaster Tycoon) - został ostatecznie anulowana. Jednocześnie dowiadujemy się, iż tytuł w końcowej fazie produkcji znany był jako The Bourne Redemption, a jego fabułę oparto na przygodach Jasona Bourne’a - bohatera książkowej trylogii.

Burzliwe losy gry The Outsider
Burzliwe losy gry The Outsider

wiadomość20 stycznia 2011

David Braben, szef studia Frontier i twórca serii Elite, skomentował stan projektu The Outsider, który zapowiedziano już w 2005 roku. Co ciekawe jednemu serwisowi producent przekazał wieści o anulowaniu gry, a innemu wyjaśnił, że jednak być może ją zobaczymy. Wniosek nasuwa się sam – losy autsajdera są niezwykle burzliwe.

The Outsider nadal w produkcji, potem Elite IV?

wiadomość20 kwietnia 2010

David Braben – legenda branży, twórca serii Elite, szef firmy Frontier Developments, oświadczył, że studio nadal pracuje nad The Outsider – grą akcji utrzymaną w konwencji thrillera politycznego, której premiera miała poprzedzić wydanie kontynuacji kultowej serii Elite.

Elite IV także na Xboksa 360 i PlayStation 3
Elite IV także na Xboksa 360 i PlayStation 3

wiadomość16 czerwca 2009

Od ostatnich informacji o Elite IV – najnowszej odsłonie kultowego cyklu kosmicznych symulatorów autorstwa Davida Brabena – minął już niemal rok. W wiadomości datowanej na 11 sierpnia rozważaliśmy wspólnie z producentem możliwość wydania owego dzieła na konsolach najnowszej generacji. Wszystko wskazuje na to, że po tak długim czasie milczenia kwestia ta została ostatecznie wyjaśniona.

X360
PS3
PC