Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2023, 11:45

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

Po 8 latach gracze Elite nie odkryli nawet 1 procenta galaktyki

Droga Mleczna wykreowana w Elite Dangerous jest równie monstrualna jak w rzeczywistości – miliony graczy w przeciągu 8 lat odkryło zaledwie ułamek procenta całego świata gry. Fani marki są tym faktem zachwyceni.

Źródło fot. Frontier Developments
i

W Elite Dangerous, produkcję studia Frontier Developments, regularnie zagrywają się tysiące graczy, którzy w celu kolonizacji planet prężnie eksplorują wirtualny kosmos. Dziś wiemy, że społeczność fanów w przeciągu 8 lat od premiery na PC odkryła zaledwie ułamek procenta galaktyki odtworzonej w grze. Reakcje graczy wyrażają podziw oraz radość.

Świat w Elite Dangerous to wielka tajemnica

Najświeższe statystyki zostały udostępnione przez twórców na Twitterze. Według nich ogromna przestrzeń kosmiczna stworzona na potrzeby gry faktycznie może nie odbiegać wielkościowo od Drogi Mlecznej. Gracze w ciągu 8 lat odkryli bowiem zaledwie 0,059% całej galaktyki w grze. Zaznaczmy, że tytuł oferuje funkcję crossplayu, więc niezależnie od platformy (PC, Xbox One lub PS4) wszyscy gracze (których łącznie jest ok. 18 milionów, z czego 150-200 tys. loguje się dziennie) bawią się na jednym wspólnym serwerze.

Warto zaznaczyć, że Droga Mleczna, która została odzwierciedlona w grze, ma skończoną wielkość (można dotrzeć do końca mapy), lecz wszystkie planety są generowane proceduralnie. Świat w grze oferuje ponad 400 miliardów układów gwiezdnych do zwiedzenia – tyle samo, co według naukowców faktycznie znajduje się w naszej galaktyce. Daje to świetny obraz monstrualnej skali kosmosu – zarówno w rzeczywistości, jak i w grze.

W przeszłości twórcy również publikowali dane na temat odkrytej przez graczy części kosmosu. Dla przykładu w styczniu 2022 roku było to tylko 0,05%. Gracze mają więc jeszcze wiele milionów kilometrów kosmosu do zbadania. Niestety 2022 rok okazał się również smutny dla konsolowej społeczności graczy – twórcy ograniczyli aktualizacje gry Elite Dangerous na tych platformach jedynie do naprawy błędów. Nowa zawartość jest i będzie dodawana już tylko do wersji PC.

Gracze są uradowani

Post twórców w przeciągu kilkunastu godzin otrzymał wiele komentarzy i jeszcze więcej polubień. Gracze są zgodni, że informacja o odkryciu przez graczy znikomej części świata jest bez wątpienia dobrą nowiną. Oto kilka z nich:

W porównaniu do ubiegłego roku: +14 136 319 systemów + 0,009%. O mój...

- Saphaia

Mój szacunek i podziw dla tej wspaniałej gry. Również dla jej twórcy i wszystkich, którzy nad nią pracują. Nie przestanę grać i odkrywać tej gry nawet na Xboxie.

- Jose Antonio Guardia

Yay, czekałem na to dzięki. Jesteśmy jednak leniwi, nie odkryliśmy nawet kolejnego 0,01% w ciągu roku.

- Davida Neala