Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2021, 18:24

Elite Dangerous: Odyssey zadebiutowało w wersji alfa; jest „mapa drogowa”

Dziś na PC udostępniono wersję alfa rozszerzenia Odyssey do Elite Dangerous. Dodatkowo pojawił się także harmonogram obrazujący plany twórców na rozwój tytułu.

W skrócie:

  1. Elite Dangerous: Odyssey zadebiutowało dziś w wersji alfa;
  2. twórcy gry zaprezentowali także „mapę drogową” produkcji;
  3. cykl rozwoju został podzielony na 4 etapy, z których każdy skupi się na innym aspekcie rozgrywki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Frontier Developments wypuściło na komputerach osobistych wersję alfa Elite Dangerous: Odyssey. Dostęp do dodatku otrzymały osoby, które zakupiły go w edycji Deluxe Alpha lub posiadają przepustkę Lifetime Expansion Pass na PC. W związku z premierą zaprezentowano mapę drogową, która przestawia plany twórców na rozwój produkcji.

Cały proces został podzielony na cztery etapy. Pierwszy z nich skupia się na dopracowaniu głównych mechanik rozgrywki i funkcji sieciowych. W czasie tej fazy gracze otrzymają dostęp do kostiumu Remlock Maverick i będą mogli wykonywać jedynie określone czynności, takie jak odzysk i zbieranie surowców oraz dostawy. Podróżowanie między planetami możliwe jest dzięki nowemu systemowi Apex Interstellar. Statki kosmiczne są bowiem niedostępne.

W drugim etapie twórcy mają skupić się na balansie rozgrywki oraz walce. Wówczas do Odyssey trafi strój Manticore Dominator oraz statki kosmiczne (z ich pomocą będzie można przemieścić się o maksymalnie 20 lat świetlnych). Odblokowane zostaną także wojny frakcji oraz system misji.

Trzecia faza skupi się na eksploracji. Maksymalny dystans, jaki będzie można pokonać przy pomocy statków kosmicznych, zostanie zwiększony do 50 lat świetlnych. Do gry trafi także strój Supratech Artemis oraz narzędzie do analizowania próbek obcych tkanek.

Podczas ostatniego etapu twórcy skupią się na kompatybilności z istniejącymi mechanikami. W czasie tej fazy gracze uzyskają dostęp do swojego komandora, a do gry tafią dodatkowe modele statków kosmicznych.

Pełna wersja dodatku Odyssey do Elite: Dangerous ma trafić na PC późną wiosną tego roku. Na konsole PlayStation 4 i Xbox One zawita ona jesienią.

  1. Elite: Dangerous – oficjalna strona