Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2021, 18:10

Terraria w końcu ze wsparciem Warsztatu Steam w patchu 1.4.2

Studio Re-Logic dodało dawno obiecane wsparcie funkcji Steam Workshop dla gry Terraria na PC. Od teraz gracze mogą pobierać pakiety tekstur, dźwięku etc. z platformy firmy Valve lub z poziomu gry.

Pecetowi fani wciąż bardzo popularnej Terrarii długo musieli czekać na debiut pewnej ważnej funkcji. Chodzi o zapowiedziane w listopadzie wsparcie Warsztatu Steama, które zostało dodane wraz z debiutującą dziś aktualizacją 1.4.2. Z tej okazji udostępniono dwa pakiety tekstur przygotowane przez artystów studia Re-Logic.

Do Warsztatu możemy wejść albo z poziomu Steama, albo bezpośrednio z gry. W ten sposób da się zarówno pobrać, jak i dodać światy oraz pakiety zawartości stworzonej przez fanów: tekstur, dźwięku oraz języków. Poważniejsze modyfikacje wciąż są niewspierane w Steam Workshop, aczkolwiek od dawna można z nich korzystać przy pomocy tModLoadera – specjalnego narzędzia do tworzenia i uruchamiania modów do Terrarii. Poza tym usunięto kolejne błędy zgłoszone przez graczy.

Przy okazji podkreślono, że zbyt „brutalne i wulgarne” dzieła będą usuwane z Warsztatu. Natomiast najciekawsze kreacje zostaną wyróżnione przez studio Re-Logic specjalnym oznaczeniem, co ułatwi ich odnalezienie na Steamie. Zaznaczmy też, że gracze nadal mogą samodzielnie instalować pakiety zawartości bez pośrednictwa platformy firmy Valve, co wyjaśniono w obszernym poradniku przygotowanym przez twórców.

  1. Oficjalna strona gry Terraria