Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2021, 12:05

Terraria przekracza kolejną barierę; sprzedało się już 35 milionów kopii

Pomimo zakończenia rozwoju gry Terraria nadal świetnie się sprzedaje. Teraz przekroczyła barierę 35 milionów kopii.

W SKRÓCIE:
  • Terraria sprzedała się w liczbie 35 milionów egzemplarzy.
  • Zajmuje 14. miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier wszech czasów.

Terraria to gra będąca w pewnym czasie niemałym fenomenem. Wydana 10 lat temu platformówka cieszyła się popularnością na tyle dużą, że ostatnia aktualizacja dodająca nową treść pojawiła się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Teraz na jej koncie pojawiło się kolejne duże osiągnięcie. Gra sprzedała się w liczbie 35 milionów kopii.

O tym imponującym wyniku poinformowali sami deweloperzy na oficjalnym forum Terrarii. Rozkładając liczbę sprzedanych kopii na czynniki pierwsze możemy zauważyć, że tytuł najpopularniejszy jest wśród graczy pecetowych. Wersja PC sprzedała się w aż 17,2 miliona kopii. Edycja na konsole rozeszła się w liczbie 8,5 miliona egzemplarzy, a mobilna 9,3 miliona. Razem generuje to wynik, który uplasował Terrarię na 14. miejscu wśród najlepiej sprzedających się gier wszech czasów.

Deweloperzy zaznaczyli także, że ich gra zajęła 1. miejsce wśród najlepiej ocenianych produkcji na Steam. Terraria strąciła tym samym z tronu Portal 2 od Valve. Warto również wspomnieć, że twórcy cały czas pracują nad portem gry na Google Stadia. Historia sandboksa od Re-Logic nie jest więc jeszcze zakończona.