Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2021, 12:22

Rainbow Six: Siege popularne jak nigdy; gra pobiła swój ostatni rekord na Steamie

Ostatni weekend był dla Rainbow Six: Siege najlepszym w historii pod względem liczby aktywnych graczy. W sobotnim peaku taktyczna strzelanka Ubisoftu miała ponad 200 tys. osób na serwerach.

W SKRÓCIE:
  • Rainbow Six: Siege pobiło rekord popularności na platformie Steam.
  • W taktyczną strzelankę Ubisoftu grało minionego weekendu ponad 200 tys. osób.
  • Wzrost zainteresowania powiązany jest z tygodniem free-to-play, w którym gracze mogą za darmo wypróbować tytuł.

Rainbow Six: Siege pomimo sześciu lat na karku nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie – w ostatni weekend gra pobiła rekord osób grających jednocześnie; licznik na portalu SteamDB poszybował powyżej granicy 200 tys. (dokłanie 201 053 graczy). Tym samym strzelanka Ubisoftu pobiła swój ostatni rekord z marca 2020 r. o ponad 2 tys. osób.

Dobry wynik R6:S związany jest z nowym wydarzeniem – Crimson Heist, które wprowadza sporo nowej zawartości. Oprócz nowego operatora, Floresa z Argentyny, oraz przebudowy mapy Granica, przede wszystkim wielu graczy przyciągnął tydzień free-to-play (od 18 do 24 marca), w którym można przetestować Rainbow Six: Siege za darmo. Co ciekawe, promocja na Steamie trwała krócej, ponieważ kończyła się już 21 marca, nic dziwnego, że dzień przed jej zakończeniem gra przeżywała prawdziwe oblężenie.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun Crimson Heist przygotowany przez Ubisoft:

Oprócz wyżej wymienionych podczas eventu do gry zostanie dodanych kilku nowych operatorów, którzy zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie. Crimson Heist wprowadza również nową broń GONNE-6, strzelającą pociskami wybuchowymi. Poprawiono także balans rozgrywki pomiędzy operatorami, a także uporano się z błędami. Więcej o wydarzeniu Crimson Heist możecie przeczytać pod tym linkiem.

Przypomnijmy, że Rainbow Six: Siege poza Steamem dostępne jest także w Epic Games Store, Ubisoft Connect, a także na konsolach Sony i Microsoftu.