Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2008, 10:00

autor: vampire

Kontynuacja Overlorda zapowiedziana

Wczoraj firma Codemasters poinformowała o trwających właśnie pracach nad przeznaczonym na PS3, Xboxa 360 oraz PC sequelem cieszącego się sporą popularnością Overlorda. Przewidywana data premiery gry wyznaczona została na przyszły rok i podobnie jak przedtem jej przygotowaniem zajmuje się Triumph Studios.

Wczoraj firma Codemasters poinformowała o trwających właśnie pracach nad przeznaczonym na PS3, Xboxa 360 oraz PC sequelem cieszącego się sporą popularnością Overlorda. Przewidywana data premiery gry wyznaczona została na przyszły rok i podobnie jak przedtem jej przygotowaniem zajmuje się Triumph Studios. Fabularnie tytuł nawiązuje do ostatniej sceny z Overlord: Raising Hell, a więc wcielimy się tu w nowego Władcę Ciemności, którego głównym oponentem jest wzorowane na Rzymskim Imerium Glorious Empire nienawidzące magii i pragnące ją zniszczyć. Sam świat w Overlords II uległ pewnym przeobrażeniom względem znanego z jedynki - teraz jest nieco bardziej zbliżony do znanej nam rzeczywistości.

Kontynuacja Overlorda zapowiedziana - ilustracja #1

Według słów Lennarta Sasa, dyrektora z Triumph Studios, tym czego powinniśmy się po kontynuacji spodziewać to po prostu znacznie większy rozmach. Zwiedzimy więc wiele różnorodnych lokacji, między innymi: mroźną Nordberg, Magic Sanctuary Domain stanowiące azyl dla prześladowanych magicznych stworów oraz miasta samego Glorious Empire. Sposób prowadzenia rozgrywki nie ulegnie zmianom - znów kierowanego przez nas bohatera wspomogą zastępy podległych mu diablików. Tym razem jednak podwładni staną się bardziej inteligentni i będą potrafić wykonywać więcej czynności, na przykład używać machin bojowych oraz dosiadać swego rodzaju wierzchowców. Dyrektor zapewnił też, że znacznej poprawie ulegnie system sterowania oraz oprawa graficzna.

Kontynuacja Overlorda zapowiedziana - ilustracja #2

Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, którego rozeszło się w sumie ponad milion kopii, Overlord II także przepełniony będzie specyficznym humorem i licznymi aluzjami do otaczającego nas świata. Warto wspomnieć, że Codemasters ogłosiło plany wydania również kolejnych części cyklu - przeznaczonej na Wii Overlord Dark Legend oraz Overlord Minions tworzonego z myślą o DS-ie.