Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2008, 09:47

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 sierpnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie: kolejne zapowiedzi na Games Convention, premiera Space Siege i Bionic Commando Reamred, Secret Files 2 wchodzi w fazę gold, Europejczycy zawalczą w oficjalnych zawodach Metal Gear Online i inne. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie: kolejne zapowiedzi na Games Convention, premiera Space Siege i Bionic Commando Reamred, Secret Files 2 wchodzi w fazę gold, Europejczycy zawalczą w oficjalnych zawodach Metal Gear Online i inne. Zapraszamy do lektury.

Mytran Wars

Autorzy serii Codename: Panzers, firma Stormregion, przygotowują pozycję o nazwie Mytran Wars. Fabuła zabierze graczy w przyszłość, do dwudziestego trzeciego wieku, w którym naturalne zasoby Ziemi są już na wyczerpaniu. Ludzkość poszukuje nowych surowców w kosmosie i na innych planetach. Mytran Wars trafi wyłącznie do posiadaczy PlayStation Portable. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Paradox Interactive

Na Games Convention w Lipsku zobaczymy następujące gry, przygotowywane przez firmę Paradox Interactive:

 1. Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim
 2. Mount & Blade
 3. Dark Horizon
 4. Elven Legacy

The Hardy Boys

Wystartowała oficjalna strona gry przygodowej zatytułowanej The Hardy Boys: The Hidden Theft. Znajdziecie ją pod tym adresem.

Space Siege

Przedwczoraj, 12 sierpnia na światowych rynkach zadebiutowała gra Space Siege, najnowsza propozycja znanego twórcy, Chrisa Taylora. Nam na premierę przyjdzie poczekać do 28 sierpnia, kiedy to za sprawą CD Projekt Space Siege trafi również do polskich sklepów.

Metal Gear Online

W najbliższy piątek, 15 sierpnia, rozpoczną się europejskie zawody, w których wyłoniona zostanie najlepsza drużyna w grze Metal Gear Online. Dwie zwycięskie ekipy otrzymają możliwość wzięcia udziału w finałach odbywających się w Tokio. Aby wziąć udział w zabawie, należy zarejestrować się na tej stronie.

Sony

Europejski oddział Sony ujawnił tytuły, które na Games Convention doczekają się prezentacji. Będą to:

 1. Buzz! Quiz TV
 2. Gran Turismo 5 Prologue + GT5 P TV
 3. LittleBigPlanet
 4. Motorstorm: Pacific Rift
 5. Resistance 2
 6. Singstar Vol.2
 7. Infamous
 8. Killzone 2
 9. Heavy Rain
 10. Flower
 11. Rag Doll Kung Fu
 12. Ratchet & Clank: Quest for Booty
 13. Echochrome
 14. Secret Agent Clank
 15. The Agency
 16. DC Universe Online

1C

Również rosyjskie 1C zaprezentowało listę tytułów, jakie firma przygotowała na Games Convention. Oto one:

 1. King’s Bounty: The Legend
 2. Men of War
 3. NecroVisioN
 4. Cryostasis
 5. 4x4 Hummer
 6. Death Track: Resurrection
 7. Captain Blood
 8. IL-2 Sturmovik: Birds of Prey
 9. Theatre of War 2: Africa 1943

Secret Files 2

Firma Deep Silver poinformowała, że druga część przygodowej serii Secret Files na terenie Niemiec osiągnęła właśnie status Gold i zostanie udostępniona na rynku w dniu 29 sierpnia.

Grand Theft Auto

Grupa badawcza Nielson Games opublikowała raport, z którego wynika, że 17% amerykańskich posiadaczy oryginalnej kopii gry GTA IV nie uzyskało jeszcze pełnoletności. Dwie trzecie z tych osób samodzielnie zakupiło grę, jednej trzeciej zakupił ją ktoś inny. Oznacza to, że z pilnowaniem dzieci przez rodziców i przestrzeganiu kategorii wiekowej przez sprzedawców w USA nie jest jeszcze tak dobrze, jak sobie to niektórzy wyobrażali. Z drugiej strony, w porównaniu do Polski, wydaje się, że jest przepaść.

10tacle Studios

Przed tygodniem informowaliśmy Was o bankructwie firmy 10tacle Studios. Jednakże związane z nim Reakktor Media nie zamierza składać broni i donosi, że zamierza zająć się dokończeniem projektów gier Neocron 2 i Black Prophecy.

NVIDIA

NVIDIA udostępniła nową paczkę sterowników przeznaczoną dla posiadaczy kart z serii GeForce 8 lub nowszych. Oznaczone są one numerkiem v177.83 i oprócz samych driverów zawierają dema, pełną wersję gry i trzy nowe poziomy do Unreal Tournament 3 wykorzystujące technologię PhysX. Całość ma objętość 2781.50MB.

Capcom

Pan Christian Svensson, mocno ostatnio rzucający się w oczy jegomość z amerykańskiego oddziału Capcomu poinformował na swoim blogu, że jego firma rozważa przygotowanie większej ilości portów na konsolę Nintendo Wii. Być może więc w Street Fighter IV zagramy w przyszłości przy użyciu wiilota?

Bionic Commando Rearmed

Od wczoraj w usługach Steam, PlayStation Network i Xbox Live Marketplace dostępna jest już gra Bionic Commando Rearmed. Wersja na Xboksa 360 kosztuje 800 MSP, wersja dla PlayStation 3, dziesięć dolarów. Zgodnie z zapowiedziami, posiadacze pecetów muszą za nią zapłacić nieco więcej niż pozostali, bo $14.99.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

de Blob

Madden NFL 09

MLB Power Pros 2008

NHL 09

Shot-Online

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

My Aquarium

Combat Arms

Surf's Up

Space Siege - Z dziennika developera #3

NHL 2K9

Space Siege - Buzzsaw Sizzle

gry