Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2008, 12:40

autor: vampire

Na tegoroczne Halloween otrzymamy A Vampyre Story

Wygląda na to, że w końcu, po wielu przesunięciach daty premiery i kolejnych zmianach wydawcy ukaże się oldschoolowa przygodówka typu point&click - A Vampyre Story. Historia Mony, czyli obłożonej klątwą wampiryzmu śpiewaczki operowej, trafi do sklepów w dość szczególny dzień, a więc tegoroczne święto Halloween (w nocy z 31 października na 1 listopada).

Wygląda na to, że w końcu, po wielu przesunięciach daty premiery i kolejnych zmianach wydawcy ukaże się oldschoolowa przygodówka typu point&click - A Vampyre Story. Historia Mony, czyli obłożonej klątwą wampiryzmu śpiewaczki operowej, trafi do sklepów w dość szczególny dzień, a więc tegoroczne święto Halloween (w nocy z 31 października na 1 listopada). Warto wspomnieć, że ekipa pracująca nad grą, Autumn Moon Entertainment, została założona przez Billa Tillera - osobę mającą niemałe doświadczenie na polu przygodówek - w końcu swego czasu pracował on dla LucasArts między innymi nad takimi hitami jak The Curse of Monkey Island czy Indiana Jones. Zresztą A Vampyre Story odziedziczyła typowe dla tych tytułów poczucie humoru i klimat.

Na tegoroczne Halloween otrzymamy A Vampyre Story - ilustracja #1

Gra powstaje przy użyciu znanego z Syberii silnika graficznego Virtools, czyli w tylko modele postaci i animacje obiektów przedstawione zostały w trzech wymiarach, natomiast tła to świetnie wykonane, rysowane ręcznie grafiki. Więcej informacji na projektu znajdziecie na oficjalnej stronie.