Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2008, 12:37

autor: Hed

Ryzom powstaje z grobu… znowu?

Wszystko wskazuje na to, że The Saga of Ryzom, jeden z bardziej znanych i lubianych MMORPGów ponownie został wskrzeszony. Projekt ten miał olbrzymie kłopoty, po ogłoszeniu problemów finansowych przez jego twórców (Nevrax) w listopadzie 2006 roku oraz późniejszym bankructwie Gameforge France, zajmującej się tym tytułem, po jego przejęciu. Serwery zostały wyłączone w lutym 2008. Jednak nie na długo.

Wszystko wskazuje na to, że The Saga of Ryzom, jeden z bardziej znanych i lubianych MMORPGów ponownie został wskrzeszony. Projekt ten miał olbrzymie kłopoty, po ogłoszeniu problemów finansowych przez jego twórców (Nevrax)w listopadzie 2006 roku oraz późniejszym bankructwie Gameforge France, zajmującej się tym tytułem, po jego przejęciu. Serwery zostały wyłączone w lutym 2008. Jednak nie na długo.

Według tego co prezentuje chociażby oficjalna strona Ryzoma, projekt ma się dobrze. Ekipa reanimacyjna, odpowiedzialna za ponowną możliwość zwiedzenia planety Atys, zaprasza do darmowego przetestowania tego co oferuje nowa wersja gry. Nie wszyscy na dzień dzisiejszy otrzymają jednak taką szansę – tymczasowo zapisy otwarte są tylko dla osób, które kiedykolwiek założyły konto umożliwiające zabawę w Ryzom i mają do niego dostęp (liczą się zarówno konta płatne jak i darmowe). Autorzy obiecują, że gdy tylko zakończy się faza testów, ten wirtualny świat ponownie będzie otwarty dla każdego.

Niewiele wiadomo o ewentualnych zmianach, które zostały dokonane w kwestii samej mechaniki czy wyglądu gry. Zespół zajmujący się przywróceniem tytułu do życia składa się w znacznym stopniu z samych graczy – także teraz poszukiwani są chętni, którzy chcieliby pomóc w lokalizowaniu Ryzoma (twórcy planują przetłumaczyć grę na hiszpański, portugalski, włoski, rosyjski). Po więcej informacji odsyłam do naszej encyklopedii.