Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Great Invasions (PC)

Great Invasions: Mroczne wieki PC

Great Invasions

Great Invasions to gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym, która daje fanom historycznych zmagań możliwość pokierowania wybraną nacją na przestrzeni około 700 lat, począwszy od 375 roku naszej ery, a skończywszy na 1066.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Great Invasions (PC)

producent: AGEod

wydawca: Nobilis Group

wydawca PL: IQ Publishing

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2005

6października2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Great Invasions to gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym, która daje fanom historycznych zmagań możliwość pokierowania wybraną nacją na przestrzeni około 700 lat, począwszy od 375 roku naszej ery (pojawienie się Hunów), a skończywszy na 1066 (podbój Anglii przez Normanów). Dowodzić można nie tylko istniejącymi wówczas krajami, ale także barbarzyńskimi hordami, które z biegiem czasu po prostu wyginęły. W sumie autorzy oddali w ręce grających ponad 160 nacji (imperiów, królestw czy plemion). Poza główną kampanią, stanowiącą fundament tego produktu, znajdziemy w nim również ponad 10 historycznych scenariuszów dodatkowych oraz tryb wieloosobowy, pozwalający na toczenie potyczek do czterech osób równocześnie za pośrednictwem sieci lokalnej oraz Internetu.

Tytuł ten bez wątpienia inspirowany jest znaną strategiczną serią firmy Paradox Entertainment - Europa Universalis. Już na pierwszy rzut oka widać spore podobieństwo głównego ekranu rozgrywki Great Invasions oraz poszczególnych opcji, czy w końcu widoku globalnej mapy świata. Twórcy z zespołu Philippe Thibaut Studio starali się też, by ich produkt był równie realistyczny jak to miało miejsce w przypadku EU. Stąd też zaangażowanie w proces developingu historyków, którzy mieli duży wpływ na powstanie każdego ze 150 dziejowych wydarzeń występujących w grze oraz ponad 3700 postaci, jakie odegrały znaczące role w okresie 375-1066. Ich praca jest także gwarancją wiernego odtworzenia wszelkich oddziaływań i zależności politycznych, ekonomicznych, dyplomatycznych, religijnych oraz, rzecz jasna, militarnych, bo wszystkie one występują w Great Invasions. Możemy więc być pewni, że w poczet naszych problemów, wejdą nie tylko waśnie z sąsiadami, ale też takie komplikujące życie państwa wydarzenia, jak: wędrówki ludów i przemiany religijne (w GI występuje około 30 ideologii religijnych).

Dużym atutem Great Invasions jest możliwość rządzenia nie tylko jedną nacją, ale nawet dziesięcioma równocześnie, a nawet, pokierowania wszystkimi państwami wyznającymi tą samą religię (tj. jednym wielkim religijnym jestestwem).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Great Invasions: Mroczne wieki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Great Invasions: Mroczne wieki

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • Windows 2000/98/ME/XP