Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Fernbus Simulator (PC)

Symulator Autobusu 2017 PC

Fernbus Simulator

Kolejny symulator w portfolio zespołu TML-Studios.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

PC Windows
Okładka Fernbus Simulator (PC)

producent: TML-Studios

wydawca: Aerosoft

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25sierpnia2016

16lutego2017

pudełko PL

25sierpnia2016

Steam

Symulator Autobusu 2017, za granicą znany pod tytułem Fernbus Simulator, to kolejny symulator wyprodukowany przez TML-Studios – twórców takich projektów jak Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco, Symulator Autobusów 2012 czy też City Bus Simulator 2010. Pierwotnie produkcja ukazała się na platformie PC pod koniec sierpnia 2016 roku, ale do Polski dotarła dopiero w lutym 2017 roku za sprawą firmy Techland.

Mechanika

W produkcji wcielamy się w kierowcę autobusu, jeżdżącego między największymi niemieckimi miastami (m.in. Berlin, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart czy Dortmund). Do naszych zadań należy nie tylko samo kierowanie pojazdem, ale także wykonywanie innych rzeczy, np. sprzedawanie biletów osobom, które nie zakupiły ich wcześniej. Główną atrakcją gry Symulator Autobusu 2017 jest jednak samo przemierzanie tras (łącznie przygotowano około 20 tysięcy kilometrów dróg). Jazda wymaga skupienia, gdyż maszyna łatwa w obsłudze nie jest, a dodatkowo na ulicach panuje spory ruch, zdarzają się wypadki itd. Swoje trzy grosze dorzucają także zmienne warunki pogodowe, cykl dobowy oraz pory roku. Na uznanie zasługuje też wierne odwzorowanie kokpitów, oferujących różne funkcje, np. możliwość wygłaszania komunikatów.

Kwestie techniczne

Symulator Autobusu 2017, jak większość symulatorów, nie zalicza się do grona najładniejszych gier. Oprawa graficzna jest jednak funkcjonalna i została stworzona w oparciu o technologię Unreal Engine.

Inne

Jedną z ciekawostek związanych z grą Symulator Autobusu 2017 na PC jest fakt, że produkcja powstała we współpracy z firmą Flixbus, która zalicza się do grona największych przewoźników międzymiastowych w Niemczech.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 186 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Wymagania wiekowe Fernbus Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Autobusu 2017

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 2.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 45 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit