Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka OMSI 2: The Omnibussimulator (PC)
OkładkaOMSI 2: The Omnibussimulator (PC)

OMSI 2: The Omnibussimulator PC

Druga część symulatora autobusu miejskiego, która pozwala na jazdę autobusami marki MAN na trasie nr 5 w dzielnicy Spandau w Berlinie. Produkcja może pochwalić się zaawansowanym systemem organizacji ruchu ulicznego oraz realistycznym odzwierciedleniem ulic stolicy Niemiec.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

OMSI 2: The Omnibussimulator Premiera PC

12grudnia2013

pudełko PL

26listopada2015

producent: MR Software wydawca: Aerosoft wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

OMSI 2: The Omnibussimulator to druga część popularnego symulatora autobusów miejskich, pozwalającego nam na podróżowanie ulicami Berlina. Za produkcję po raz kolejny odpowiada niewielkie niemieckie studio MR Software.

Twórcy dają nam możliwość zajęcia fotela kierowcy w czterech modelach autobusów MAN: przegubowym NG272, piętrowych SD200 i SD 202 oraz tradycyjnym NL202. Każdy z pojazdów może pochwalić się wiernym odwzorowaniem wyglądu oraz możliwości technicznych, jak również szeregu różnorodnych mechanizmów ułatwiających przewóz pasażerów – wśród nich możemy wyróżnić informację głosową, wyświetlacze informujące o trasie przejazdu, podnośniki hydrauliczne czy awaryjne otwieranie drzwi. Autobusy charakteryzują się także poprawionym modelem jazdy i bardziej precyzyjnym sterowaniem, co wpływa na doznania płynące z jazdy po ulicach Berlina.

Twórcy oferują nam przejażdżkę po dwóch trasach – znanej z poprzedniej części linii numer 5 oraz 92, prowadzącej ze stacji metra Ruhleben do szpitala psychiatrycznego Nervenklinik. Dodatkową atrakcją jest możliwość poprowadzenia pojazdu na skróconej trasie 137 do Falkensee. Wszystkie połączenia posiadają odtworzone rozkłady jazdy, których musimy się trzymać podczas właściwej rozgrywki.

Gra otrzymała również szereg pomniejszych usprawnień w kwestii technologicznej – sporym przeobrażeniom uległ system i jednocześnie gęstość ruchu ulicznego: na drogach stolicy Niemiec znajdujemy teraz zdecydowanie więcej samochodów i pieszych, a w tle pojawiają się również pociągi i kolejki miejskie. Co jakiś czas na ulicach występują także różnorodne remonty, wpływające na trasę i czas przejazdu poszczególnych linii.

Gra pozwala nam również na powrót do lat 1986-1994 i przemierzenie odtworzonych zgodnie z ówczesnymi realiami ulic dzielnicy Spandau. Wszystkie budynki oraz kolory ich elewacji są realnie odwzorowane, a trasa przejazdu jest inna niż współcześnie.

Grę cechuje prosta, nieskomplikowana oprawa wizualna – autorzy korzystają z silnika graficznego zastosowanego w pierwszej części gry z nieznacznymi poprawkami w zakresie rozdzielczości tekstur czy systemu oświetlenia.

Produkcja zawiera także rozbudowany edytor map, dający znacznie większe możliwości niż w poprzedniczce, zwłaszcza w zakresie gradientów i kolorowania ulic oraz tworzenia skomplikowanych skrzyżowań. OMSI 2 współpracuje ponadto ze wszystkimi modelami autobusów oraz mapami stworzonymi do wcześniejszej odsłony tej serii.

Ostatnia modyfikacja 16 listopada 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 421 głosów czytelników.

OMSI 2: The Omnibussimulator cena w dniu premiery: 64,90 PLN

Klasyfikacja PEGI OMSI 2: The Omnibussimulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

OMSI 2: The Omnibussimulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8