Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4XONEPC
Okładka On the Road (PS4)

On the Road

On the Road: The Truck Simulator

Symulator jazdy samochodem ciężarowym opracowany przez niemieckie studio Toxtronyx. On the Road pozwala graczom przemierzyć ponad 1400 kilometrów autostrad i około 300 kilometrów dróg krajowych, a także zwiedzić m.in. Berlin, Hamburg, Dortmund czy Monachium.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | ciężarówki | transport

Okładka On the Road (PS4)

producent: Toxtronyx

wydawca: Aerosoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

14lis2019

PC

11lut2021

PS4 XONE

On the Road jest symulatorem jazdy samochodem ciężarowym, za którego stworzeniem stoi niemieckie studio Toxtronyx. Wydanie tego tytułu wzięła na swoje barki firma Aerosoft.

Mechanika

W On the Road gracze trafiają na współczesne niemieckie drogi. Do ich dyspozycji oddano ponad 1400 kilometrów autostrad i około 300 kilometrów dróg krajowych, a także kilkanaście miast, wśród których pojawia się Berlin, Hamburg, Kolonia, Dortmund czy Monachium. Całości dopełniają liczne charakterystyczne elementy krajobrazu oraz budowa terenu odwzorowana w oparciu o dane satelitarne. Ponadto podróżowanie urozmaicają zmienne warunki pogodowe, pory roku oraz cykl dnia i nocy.

Na potrzeby omawianego tytułu odpowiedzialni za niego deweloperzy nawiązali współpracę z firmą MAN, dzięki czemu pojazd, za którego kierownicą zasiadamy, zaprojektowano z dbałością o detale. Tyczy się to zarówno ciągnika siodłowego, a co za tym idzie – wnętrza jego kabiny, jak i zróżnicowanych rodzajów przyczep, czy wreszcie zastosowanej technologii, na czele ze skrzyniami biegów typu TipMatic.

Sama rozgrywka natomiast koncentruje się na realizacji najbardziej intratnych zleceń polegających na dowożeniu wyznaczonych ładunków we wskazane miejsca, najlepiej w jak najkrótszym czasie. Kluczem do sukcesu jest zatem opanowanie stosunkowo trudnego, bo symulacyjnego modelu jazdy. W miarę czynionych postępów nawiązujemy współpracę z coraz większymi firmami i podpisujemy poważniejsze kontrakty – niektóre wymagają pozyskania odpowiedniej licencji, a nawet zatrudnienia pracowników. Ważna jest również reputacja wirtualnego kierowcy, bez wpływu na którą nie pozostaje wygląd należącego do niego wehikułu.

Kwestie techniczne

Choć przywiązanie do realizmu imponuje, sfera wizualna On the Road nie robi większego wrażenia. Poza wspomnianymi wcześniej ciężarówkami, cała reszta trójwymiarowej oprawy graficznej prezentuje w najlepszym wypadku przeciętny poziom wykonania. Oko przykuwa jedynie dynamiczne oświetlenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,00 PLN

Klasyfikacja PEGI On the Road

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe On the Road

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE