Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS5XSX
Okładka Taxi Life: A City Driving Simulator (PC)
OkładkaTaxi Life: A City Driving Simulator (PC)

Taxi Life: A City Driving Simulator

Urban Venture

Gra symulacyjna, w której wcielamy się w zawodowego kierowcę pracującego w Barcelonie. W Taxi Life: A City Driving Simulator przemierzamy hiszpańskie miasto i realizujemy zlecenia jako taksówkarze bądź dostawcy.

Symulacje | samochodowe | sandbox | transport | polskie

Taxi Life: A City Driving Simulator Premiera

7mar2024

PC PS5 XSX

Gry podobne do Taxi Life: A City Driving Simulator

American Truck Simulator

CityDriver

Truck and Logistics Simulator

Taxi Life: A City Driving Simulator (początkowo znane jako Urban Venture) jest grą symulacyjną, która pozwala nam zakosztować życia zawodowego kierowcy w zatłoczonej metropolii. Produkcja została opracowana przez polskie studio Simteract.

Fabuła

Taxi Life: A City Driving Simulator zabiera nas w podróż do współczesnej Barcelony, czyli drugiego pod względem wielkości hiszpańskiego miasta. W trakcie rozgrywki wcielamy się w kierowcę, który przybywa tu, marząc o zrobieniu wielkiej kariery (i rzecz jasna – zarobieniu fortuny).

Mechanika

W Taxi Life: A City Driving Simulator akcję możemy oglądać z perspektywy pierwszej (FPP) lub trzeciej (TPP) osoby. Produkcja oddaje nam do dyspozycji całą Barcelonę, odzwierciedloną w skali jeden do jednego, wraz z jej licznymi zabytkami, słynnymi budynkami, rzeźbami i parkami. Metropolię przemierzamy za kierownicą samochodu, realizując się między innymi jako taksówkarze bądź dostawcy. W trakcie wykonywania zleceń często goni nas czas, toteż kluczem do sukcesu jest poznanie Barcelony i jej zakamarków, co pozwoli nam omijać korki bądź inne utrudnienia (jak choćby wypadki czy roboty drogowe).

W grze zaimplementowano zaawansowaną AI, która dba o różne zachowania pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, między innymi w zależności od pory dnia czy pogody. Na tę ostatnią i my musimy zwracać uwagę; śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania, z kolei w upalne dni należy korzystać z klimatyzacji, by zapewnić pasażerom możliwie największy komfort. W trakcie jazdy musimy też stosować się do przepisów, a także mieć oczy dookoła głowy. Jest to o tyle ważne, że przejazd na czerwonym świetle kończy się tu otrzymaniem mandatu, a nieustąpienie pierwszeństwa innemu kierowcy może zaowocować stłuczką.

Gra oddaje nam do dyspozycji kilka rodzajów aut, których wygląd możemy dostosować do indywidualnych preferencji. Poza tym o samochody należy dbać, dokonując regularnych przeglądów i napraw. Oczywiście nie powinniśmy też zapominać o tankowaniu. Jeśli wszystko to robimy dobrze, z czasem liczba zer na naszym koncie zaczyna rosnąć. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak zatrudnić kolejnych kierowców i rozbudować swoją flotę aut. W ten sposób w miarę postępów nasza firma rozwija skrzydła, stając się prawdziwym samochodowym imperium.

Kwestie techniczne

Taxi Life: A City Driving Simulator może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Miasto zaprojektowano z dbałością o detale, podobnie jak jeżdżące po jego ulicach samochody (choć te ostatnie nie są licencjonowane).

Ostatnia modyfikacja 8 marca 2024

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Taxi Life: A City Driving Simulator cena w dniu premiery: 138,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Taxi Life: A City Driving Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Taxi Life: A City Driving Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (30 fps / 720p) Intel Core i5-7600 / AMD Ryzen 5 2600
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760 / Radeon RX 560 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • (60 fps / 1080p) Intel Core i7-11700K / AMD Ryzen 7 5800X
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 Super / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 11 64-bit
PC
PS5
XSX