Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka Bus Simulator 21 (PC)

Bus Simulator 21

Bus Simulator 21 to kolejna odsłona znanej serii symulatorów autobusów miejskich, która od lat jest rozwijana przez firmę astragon Entertainment. Produkcja oferuje szereg usprawnień i nowości w porównaniu do poprzedniej części.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | transport | kooperacja | autobusy i tramwaje

Okładka Bus Simulator 21 (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bus Simulator 21 to kolejna część serii symulatorów, które pozwalają graczom kierować autobusami miejskimi. Produkcja oferuje szereg zmian względem poprzedniej odsłony (m.in. nowe pojazdy oraz drugą mapę). Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio StillAlive, które opracował także Bus Simulator 18. Wydawcą jest firma astragon Entertainment.

Mechanika

W Bus Simulator 21 głównym zadaniem gracza jest kierowanie autobusami miejskimi z poszanowaniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także dbając o punktualność rozkładu jazdy. Musimy też pamiętać o pasażerach (wchodzić z nimi w interakcje, sprzedawać bilety) oraz radzić sobie z różnego rodzaju problemami. Produkcja oferuje nowe pojazdy, a także dwie rozległe mapy. Pierwsza jest poprawioną wersją wzorowanego na europejskich metropoliach miasta Seaside Valley (mowa o rozszerzonej wersji znanej z dodatku). Druga – miasto Angel Shores – stanowi nowość i czerpie inspirację z San Francisco.

Rola kierowcy to jednak nie wszystko – dodatkowo gracz zajmuje się także zarządzaniem przedsiębiorstwem. Również w tym względzie dokonano poprawek w mechanice rozgrywki – możemy np. kształtować rozbudowane rozkłady jazdy oraz trasy dla naszej floty autobusów (powinniśmy przy tym uwzględniać liczbę pasażerów). Co ważne, użytkownicy, którzy nie chcą się zajmować tego typu rzeczami i preferują jeżdżenie, mogą zdać się na asystenta AI, który przejmie od nich część obowiązków.

Deweloperzy usprawnili też systemy odpowiedzialne za poruszanie się przechodniów po mieście oraz pogodę. Produkcja oferuje również system szybkiej podróży, możliwość przyspieszania czasu oraz opcję natychmiastowego przejęcia dowolnego autobusu kierowanego przez sztuczną inteligencję – możemy siąść za kierownicą w każdej chwili.

Tryby gry

W Bus Simulator 21 możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawę rozgrywki stanowi tryb kariery. Przykładnie wykonując swoje obowiązki, stopniowo budujemy w swoją pozycję i reputację, a nasze wyniki sprawią, że pasażerowie chętniej z nami jeżdżą, dzięki czemu zarabiamy większe pieniądze i możemy kupić lepsze autobusy. Do dyspozycji graczy oddano także tryb sandboksowy, w którym skupiamy się wyłącznie na prowadzeniu.

Gra posiada także sieciowy, kooperacyjny tryb wieloosobowy, w którym kilku graczy wspólnie buduje jedno przedsiębiorstwo transportowe.

Kwestie techniczne

Twórcy Bus Simulator 21 wykorzystali silnik Unreal Engine 4. Produkcja oferuje ładną oprawę graficzną i prezentuje się zdecydowanie lepiej od poprzedniej części. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim wiarygodnie odwzorowane modele poszczególnych autobusów, a także wpadające w oko lokacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bus Simulator 21

odpowiednia dla każdego wieku

Bus Simulator 21 - kolejna odsłona symulatorów autobusów zapowiedziana
Bus Simulator 21 - kolejna odsłona symulatorów autobusów zapowiedziana

wiadomość11 sierpnia 2020

Studio StillAlive oraz firma astragon Entertainment zapowiedziały Bus Simulator 21, czyli kolejną odsłonę popularnego w niektórych kręgach cyklu gier umożliwiających wcielenie się w kierowcę autobusu. Produkcja zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w 2021 roku.

PC
PS4
XONE