Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka Baja: Edge of Control HD (PS4)
OkładkaBaja: Edge of Control HD (PS4)

Baja: Edge of Control HD

Odświeżona wersja gry wyścigowej z 2008 roku, której opracowanie zostało powierzone zespołowi 2XL Games.

Wyścigi | samochodowe | off-road | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran

Baja: Edge of Control HD Premiera

14wrz2017

PS4 XONE PC

Gry podobne do Baja: Edge of Control HD

DiRT 4

Spintires: MudRunner

Gravel

Baja: Edge of Control HD to odświeżona wersja gry Baja: Edge of Control, wydanej w 2008 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tytuł przeznaczony na platformę PC, PS4 i XONE może się pochwalić głownie ulepszoną oprawą graficzną, gdyż rozgrywka i tryby zabawy pozostały praktycznie nieruszone. Deweloperzy wprowadzili m.in. wyższą rozdzielczość (w zależności od urządzenia może to być nawet 4K), ładniejsze tekstury, więcej szczegółów otoczenia, usprawnione oświetlenie oraz zmieniony efekt pyłu unoszącego się podczas jazdy.

Drobne zmiany zaszły także w kilku innych elementach. Np. ułatwiono nieco początek kariery, by była ona bardziej przyjazna dla nowych graczy, zmieniono również sterowanie oraz interfejs użytkownika. Pozostałe rzeczy będą doskonale znane osobom, które grały w oryginał.

Mechanika

Baja: Edge of Control HD na PC, PS4 i XONE to emocjonujące wyścigi po bezdrożach. Twórcy przygotowali ponad sto tras oraz kilka otwartych terenów, po których przemieszczamy się bez przeszkód w trybie Free Roaming. Oprócz tradycyjnych wyzwań i rajdów w grze dostępne są także inne opcje zabawy, np. Hill Climb, gdzie rozgrywka polega na wjechaniu pojazdem na bardzo stromą górską ścianę. Warto wspomnieć, że model jazdy w Baja: Edge of Control HD ma bardziej symulacyjny niż zręcznościowy charakter.

Czterokołowe monstra, za których kierownicami zasiadamy, są przystosowane do poszczególnych rodzajów terenu. Jeździmy samochodami z napędem na cztery koła, wyścigowymi ciężarówkami czy łazikami. Łącznie w ośmiu kategoriach znajduje się kilkadziesiąt zróżnicowanych wehikułów. Każdy z nich w trakcie jazdy może ulec mniej lub bardziej poważnym uszkodzeniom, które naprawiamy pomiędzy poszczególnymi wyścigami.

Wszystkie maszyny mogą zostać poddane tuningowi (zarówno w kwestii wyglądu, jak i tego, co mają pod maską). Służy nam do tego kilkaset części, które możemy spotkać także w realnym sporcie motorowym.

Tryby gry

Tryb dla jednego gracza to tylko początek zabawy. W Baja: Edge of Control HD autorzy zaimplementowali moduł wieloosobowy – online oraz lokalny na podzielonym ekranie (tylko dla czterech osób).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Baja: Edge of Control HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
XONE
PC