Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2017, 17:06

autor: Góral

Baja: Edge of Control HD ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Znana z Xboksa 360 i PlayStation 3 gra wyścigowa Baja: Edge of Control ukaże się w tym roku w ulepszonej wersji na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł doczeka się przede wszystkim ładniejszej grafiki.

Firma THQ Nordic zapowiedziała Baja: Edge of Control HD – odświeżoną wersję produkcji wydanej w 2008 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł ukaże się w drugim kwartale bieżącego roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Podobnie jak w innych remasterach, tak i w tym przypadku możemy przede wszystkim liczyć na usprawnienia graficzne. Obiecano m.in. ładniejsze tekstury, bardziej szczegółowy obraz, usprawnione oświetlenie, płynniejszą animację oraz wyższą rozdzielczość (do 4K, przy czym ta wartość zarezerwowana pewnie będzie tylko dla PlayStation 4 Pro). Ponadto sterowanie ma być bardziej przyjazne, tak samo jak interfejs użytkownika oraz początek kariery.

Baja: Edge of Control HD, pomimo odświeżonej grafiki, raczej miss piękności nie zostanie. - Baja: Edge of Control HD ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One - wiadomość - 2017-03-01
Baja: Edge of Control HD, pomimo odświeżonej grafiki, raczej miss piękności nie zostanie.
Baja: Edge of Control HD w skrócie:
  • odświeżona wersja gry wyścigowej z 2008 roku;
  • ukaże się w drugim kwartale bieżącego roku;
  • dostępna będzie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W opublikowanym komunikacie wspomniano jeszcze o wielu rozmaitych pojazdach, które będzie się dało modyfikować dzięki dostępnym częściom. Nie zabraknie zaawansowanej fizyki, pozwalającej poczuć wszelkie wyboje na trasie. Tych z kolei ma być ponad sto, choć deweloperzy oddadzą do naszej dyspozycji także kilka otwartych lokacji, po których pojeździmy w ramach trybu Free Roaming. Wszystko to uzupełni podzielony ekran dla czterech osób oraz multiplayer online.

Baja: Edge of Control to gra wyścigowa, w której jeździmy po bezdrożach za kierownicami takich pojazdów jak buggy czy ciężarówki. Swego czasu tytuł nie wzbudził powszechnego zachwytu wśród graczy i okazał się typowym średniakiem. Nie znamy jeszcze ceny wersji HD, ale jeżeli nie będzie ona zbyt wygórowana, to być może warto będzie dać tej grze szansę.