Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka OMSI The Omnibussimulator (PC)

OMSI Symulator Autobusu PC

OMSI The Omnibussimulator

OMSI Symulator Autobusu to wyprodukowana przez studio MR Software symulacja autobusu komunikacji miejskiej. Akcja gry osadzona została w latach 80. ubiegłego wieku. Gracz ma okazję wcielić się w rolę kierowcy kursującego na trasie berlińskiej linii numer 92.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje | lata 80.

PC Windows
Okładka OMSI The Omnibussimulator (PC)

producent: MR Software

wydawca: Aerosoft

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18lutego2011

23marca2012

pudełko PL

OMSI Symulator Autobusu jest dziełem dwóch entuzjastów berlińskiej komunikacji miejskiej - Marcela Kuhnta i Rüdigera Hülsmanna. Założyciele studia MR Software postanowili przybliżyć graczom miasto z lat 80. ubiegłego wieku, widziane z perspektywy autobusu, kursującego na trasie linii 82 (obecnie M37).

Jak przystało na symulator jazdy, twórcy gry położyli duży nacisk na wierne odwzorowanie pojazdów, zarówno pod kątem ich wyglądu, jak i parametrów technicznych. Do dyspozycji graczy oddano dwa modele piętrowych autobusów firmy MAN - SD200 oraz SD202, przy czym każdy z nich posiada kilka wariantów nadwozia i wyposażenia, odpowiednio do roku produkcji.

Deweloperzy starali się realistycznie przedstawić pracę poszczególnych podzespołów układu jezdnego, w tym chociażby silnika i skrzyni biegów, ale także systemu klimatyzacji czy wyświetlania komunikatów dla pasażerów. Zastosowany model jazdy pozwala wczuć się w rolę kierowcy drogowego kolosa. Na prowadzenie pojazdu po zatłoczonych ulicach Berlina wpływ ma szereg czynników, w tym chociażby różne warunki pogodowe czy zmieniające się cykle dnia i nocy.

Poziom oprawy wizualnej OMSI Symulator Autobusu odbiega od współczesnych standardów. Biorąc jednak pod uwagę niewielki zespół deweloperski, warto podkreślić, że zarówno otoczenie trasy przejazdu, jak i całe wirtualne miasto wykonane zostało z dbałością o zgodność z historycznymi realiami (wiernie odtworzony układ zabudowań Berlina z lat 80.). Każdy z modeli autobusów posiada również unikatowy zestaw ponad 100 dźwięków związanych m.in. z pracą silnika i zamykaniem drzwi.

Do atutów gry zaliczyć można także w pełni funkcjonalny edytor pozwalający na projektowanie własnych tras oraz dodawanie nowych modeli autobusów (wykonanych w popularnych programach do grafiki 3D) i map z miastami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 334 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Wymagania wiekowe OMSI The Omnibussimulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe OMSI Symulator Autobusu

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 2.6GHz, karta grafiki 256MB, Windows XP/Vista/7