Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Transport Fever 2 (PC)

Transport Fever 2 PC

Strategia ekonomiczna, w której zadaniem gracza jest dbanie o infrastrukturę transportową, na którą składa się wiele odmiennych środków lokomocji – od samochodów, przez pociągi, aż po samoloty i statki. Gra jest kontynuacją Transport Fever z 2016 roku.

Strategiczne | ekonomiczne | transport

PC Windows
Okładka Transport Fever 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11grudnia2019

11grudnia2019

Steam

Transport Fever 2 jest strategią ekonomiczną, w której zajmujemy się tworzeniem zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej. Produkcja stanowi kontynuację gry wydanej na komputerach w 2016 roku. Za jej stworzenie odpowiada szwajcarskie studio Urban Games (znane m.in. z podobnego tytułu Train Fever). Rolę wydawcy wzięła na swoje barki firma Good Shepherd Entertainment (odpowiedzialna m.in. za wydanie gier polskiego studia CreativeForge Games – Hard West oraz Phantom Doctrine).

Mechanika

W Transport Fever 2 naszym zadaniem jest rozwijanie infrastruktury i budowanie prężnie działającego systemu obejmującego przeróżne środki transportu – pociągi, autobusy, ciężarówki, statki, a nawet samoloty. W grze znajdziemy wyzwania logistyczne wzorowane na prawdziwych wydarzeniach, a także ponad 200 pojazdów z różnych epok – od pociągowych koni po nowoczesne odrzutowe samoloty. Do naszych zadań należy określanie strategii, budowanie właściwych obiektów, a także rozwijanie i modyfikowanie już istniejących w taki sposób, by jak najlepiej pasowały do coraz nowocześniejszych środków transportu. Analizujemy liczne statystyki i podejmujemy decyzje, dzięki którym optymalizujemy działanie całego systemu – przykładowo, określamy, jaką trasą zostaną poprowadzone tory kolejowe i decydujemy o trasach poszczególnych autobusów lub optymalizujemy naszą infrastrukturę w taki sposób, aby ograniczyć emisję dźwięku i zanieczyszczeń.

Produkcja zespołu Urban Games posiada również edytor map, dzięki któremu możemy modyfikować kształt świata. Co ciekawe, w każdej chwili możemy przerwać rozgrywkę, załadować stan gry do edytora i zmienić wygląd mapy (na przykład dodając kolejne miasta czy ośrodki fabryczne), a potem powrócić do zabawy. W drugiej części dodano również światła drogowe czy jednokierunkowe drogi szybkiego ruchu. Twórcy zadbali również o wsparcie dla modów, które pozwalają graczom dostosować wiele aspektów rozgrywki do swoich upodobań.

Tryby gry

W Transport Fever 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Mamy możliwość swobodnego budowania własnej firmy w trybie free play, ale twórcy przygotowali także trzy kampanie, w ramach których poznajemy – i piszemy na nowo – historię światowego transportu. Kampania rozpoczyna się w roku 1850 w czasach amerykańskiej gorączki złota. W grze nie występują żadne inne konkurencyjne firmy sterowane przez sztuczną inteligencję.

Kwestie techniczne

Transport Fever 2 posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Świat gry jest dość szczegółowy i zarówno tętniące życiem metropolie, jak i dzikie bezdroża prezentują się tak, jak powinny. Dobre wrażenie robi także system oświetlenia oraz niektóre efekty i elementy oprawy – np. woda, roślinność czy dzikie zwierzęta i ptaki. Wiele elementów ma swoje animacje – na przykład koła samolotu chowają się po starcie. Twórcy zaprojektowali na nowo również interfejs gry, aby stał się bardziej czytelny i przyjazny dla nowego użytkownika nieobeznanego z grami ekonomicznymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 24+ GB

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 161,99 PLN

Gry podobne do Transport Fever 2

Klasyfikacja PEGI Transport Fever 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Transport Fever 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
Recenzja gry Transport Fever 2 – Dobry symulator, słaby tycoon
Recenzja gry Transport Fever 2 – Dobry symulator, słaby tycoon

Recenzja 11 grudnia 2019, 10:00

Patrząc na świetny system logistyki oraz sensowne zręby przemysłu, piękne widoki i szczegółowe pojazdy, aż żal się robi gdy owa cała zacna zawartość nie dostaje szansy na rozwinięcie swojego ogromnego potencjału. Problem w zasadzie jest sprzężony z dwóch osobnych kwestii – kiepskiego i nieczytelnego systemu ekonomicznego oraz braku sensownych trybów rozgrywki.