Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Transport Fever 2 (PC)

Transport Fever 2 PC

Strategia ekonomiczna, w której zadaniem gracza jest dbanie o infrastrukturę transportową, na którą składa się wiele odmiennych środków lokomocji – od samochodów, przez pociągi, aż po samoloty i statki. Gra jest kontynuacją Transport Fever z 2016 roku.

Strategiczne | ekonomiczne | transport

PC Windows
Okładka Transport Fever 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2019

grudzień2019

Steam

Transport Fever 2 jest strategią ekonomiczną, w której zajmujemy się tworzeniem zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej. Produkcja stanowi kontynuację produkcji wydanej na komputerach w 2016 roku. Za jej stworzenie odpowiada szwajcarskie studio Urban Games (znane m.in. z podobnego tytułu Train Fever). Rolę wydawcy wzięła na swoje barki firma Good Shepherd Entertainment (odpowiedzialna m.in. za wydanie gier polskiego studia CreativeForge Games – Hard West oraz Phantom Doctrine).

Mechanika

W Transport Fever 2 naszym zadaniem jest rozwijanie infrastruktury i budowanie prężnie działającego systemu, obejmującego przeróżne środki transportu – pociągi, autobusy, ciężarówki, statki, a nawet samoloty. W grze znajdziemy wyzwania logistyczne wzorowane na prawdziwych wydarzeniach, a także kilkaset pojazdów z różnych epok.

Do naszych zadań należy określanie strategii, budowanie właściwych obiektów, a także rozwijanie i modyfikowanie już istniejących w taki sposób, by jak najlepiej pasowały do coraz nowocześniejszych środków transportu. Analizujemy liczne statystyki i podejmujemy decyzje, dzięki którym optymalizujemy działanie całego systemu – przykładowo, określamy, jaką trasą zostaną poprowadzone tory kolejowe i decydujemy o trasach poszczególnych autobusów.

Produkcja zespołu Urban Games posiada również edytor map, dzięki któremu możemy modyfikować kształt świata – każda rozgrywka może być nieco inna od poprzedniej. Twórcy zadbali również o wsparcie dla modów, które pozwalają graczom dostosować wiele aspektów rozgrywki do swoich upodobań.

Tryby gry

W Transport Fever 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Mamy możliwość swobodnego budowania własnej firmy w trybie free play, ale twórcy przygotowali także kampanię, w ramach której poznajemy – i piszemy na nowo – historię światowego transportu.

Kwestie techniczne

Transport Fever 2 posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Świat gry jest dość szczegółowy i zarówno tętniące życiem metropolie, jak i dzikie bezdroża prezentują się tak, jak powinny. Dobre wrażenie robi także system oświetlenia oraz niektóre efekty i elementy oprawy – np. woda czy roślinność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do Transport Fever 2

Wymagania wiekowe Transport Fever 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Transport Fever 2

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4300 3.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7850 lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit

Czy Transport Fever 2 będzie Transport Tycoonem nowej generacji?
Czy Transport Fever 2 będzie Transport Tycoonem nowej generacji?

Przed premierą 9 lipca 2019, 10:00

Niestety, nie wszystkie animacje wyglądają tak dobrze – dorożki wypadają raczej słabo i poruszają się nienaturalnie. Są bardziej symbolem niż realistycznym odwzorowaniem. Udostępniona mi wersja alfa nie przeszła optymalizacji, stąd zdarzało się jej potężnie przyciąć. Miałem również problem z budową dróg i torów – czasem gra niepoprawnie interpretowała moje chęci, choć przyczyną może być fakt, że nie spędziłem z nią jeszcze wielu godzin. Najbardziej jednak irytującą mnie rzeczą był interfejs (nieczytelny, skomplikowany i dziwny), ale twórcy zaznaczali wiele razy, że jest to zaledwie placeholder, a na implementację czeka ich nowe, przyjazne użytkownikowi UI. Moja wersja pozbawiona była też niektórych świeżych elementów (nowych pojazdów, fabryk, linii produkcyjnych czy składowych miast), więc spodziewam się, że gotowy produkt zajmie mi naprawdę długie tygodnie.